Так сталося, що у найільшому районі Одеси — на селищі Котовського, де мешкає приблизно 250 тисяч людей, бомбосховищ дуже мало, паркінгів теж бракує. Але на вулиці Заболотного на території обласної лікарні є обладнане, з ремонтом, відповідне приміщення, яке будувалося під потреби бомбосховища, але пересічних мешканців під час повітряних тривог туди не пускають.
Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з допису одесита Антона Терехова на Facebook.
Наказом ОВА визначено, що під час повітряних тривог населенню повинен бути забезпечений безперешкодний доступ до наявних споруд цивільного захисту незалежно від форм власності. Проте керівництво лікарні пересічних громадян до бомбосховища, яке розташовано на території закладу не пускає.
Вкопано в землю, два входи-виходи. Над головою три метри бетону та три метри землі. Санвузли, вентиляція, світло. Його нещодавно відремонтували. Там є все, навіть гучномовець та каремати. Єдине, там немає людей. Гроші надійшли з місцевого бюджету та від якихось грантодавців. Бомбосховище заточено під лежачих хворих. Їх там жодного разу не було, адже «це така метушня» – обурюється мешканець селища Котовського Антон Терехов.
За бомбосховище відповідають дві людини — це керівник установи чи закладу де є це укриття та голова району. Тому, одесит звернувся до департаменту муніципальної безпеки міськради, де йому пояснили, що так, до укриттів незалежно від форм власності під час повітряних тривог повинен бути забезпечений безперешкодний доступ для громадян, але не завжди.
Разом з тим, відповідно до п.3 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України визначено, що в сховищах підлягають укриттю хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації в безпечне місце і перебувають у зонах можливих зазначених руйнувань населених пунктів. Населення, яке не підлягає укриттю в захисних спорудах та спорудах подвійного захисту здійснює укриття у найпростіших укриттях, – слідує з відповіді департаменту міськради на лист Антона Терехова.
Але влада з проявив турботи повідомила, що найпростіше укриття є у підвалі консультаційного центру на Заболотного, 32а.
Виявляється, що обладнані за всіма вимогами бомбосховища на селищі Котовського – в ліцеї – для школярів та вчителів, в лікарні – для хворих та лікарів.
Тобто, через брак укриттів у мешканців району зростають шанси отримати поранення під час атак, щоб потрапити у лікарню та під час наступного рашистського обстрілу почувати себе у безпеці.
Источник: Новости Одессы