Річ у тому, що у цих будинків-інтернатів немає бомбосховищ, а перемістити заклади в інші місця на території нашої області неможливо.
Про це на брифінгу про діяльність Координаційного центру при Одеській ОВА розповіла директорка департаменту соціальної та сімейної політики ОВА Тетяна Дементєва, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації
В області є 11 будинків-інтернатів: 4 дитячих, 5 психоневрологічних, 2 геріатричних. 8 з них забезпечені захисними спорудами. У 3 будинків-інтернатів (психоневрологічних) укриття відсутні, й підопічні потребують переміщення до інших закладів на території України. Департамент відпрацьовує це питання з іншими регіонами країни. Бо на території області немає можливості перемістити їх. Вишукуємо можливість розмістити їх у західних регіонах України, – зазначила Тетяна Дементєва.
Крім того, вона озвучила деякі дані, пов’язані з допомогою населенню регіону. Зокрема директорка департаменту розповіла, що на виконання постанови Кабміну в Одеській області затверджено 31 приміщення, у яких можна розмістити 1 157 осіб. На сьогодні там проживає 320 осіб з числа ВПО.
У 2023 адаптацію та навчання пройшли 105 ветеранів. Вони отримали таки професії як кондитери, водії, водолази, перукарі, молодші медсестри.
Крім того, в області виконується програма з придбання житла ветеранам.
У 2023 компенсації на придбання житла в області отримали 184 сім’ї ветеранів з числа ВПО на загальну суму 422 млн грн. Також придбали одну квартиру для багатодітного військовослужбовця, який зараз захищає Україну.
На території Одеській області з 2014 року зареєстровано понад 227 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З початку повномасштабного вторгнення зареєструвались понад 186 тисяч.
Допомогу при цьому отримують майже 140 тисяч осіб.
Источник: Новости Одессы