Одним з напрямків діяльності родини Паларієвих, яка відродила бессарабське село та створила унікальний центр етнографічного, зеленого туризму в Болградському районі “Фрумушика-Нова”, є виноробство. Про нововведення та виробництво виноробні Бессарабії.UA розповів Володимир Паларієв.
З 2006 по 2013 рік традиційним виноробством на виноградниках Фрумушика-Нова займався дідусь Володимира – Андрій Демідович.
Потім кермо правління цього напрямку на сімейній раді було вирішено передати онукові.
“Шість років ми продовжували справу дідуся, а у 2019 році вирішили впроваджувати нову тенденцію цієї галузі та перепрофілювали напрямок. Ми провели реновацію виноградників та посадили нові сорти”, — розповідає Володимир Паларієв.
Чоловік здобув відповідну освіту в Одеському національному технологічному університеті, заручився підтримкою своїх викладачів-професорів — це родини Оксани Ткаченко та Наталії Каменєвої. Володимир каже, що результат виноробні — це їхній спільний досвід та велика праця.
Родина Паларієвих намагається кожного року впроваджувати нові ідеї, створювати новий продукт. Індивідуальний підхід у діяльності виноробні приносить гарні результати.
За рік з 10 гектарів бессарабської землі вдається виготовити до 50 тисяч пляшок вина. Володимир зазначає, що це небагато, але їхня виноробня приділяє велику увагу стану винограду та технологічним процесам. І такий обсяг дає змогу їм виробляти якісне органічне вино.
Серед сортів винограду, який зростає на виноградниках Фрумушика-Нова, є червоний Каберне Совіньйон, з якого у європейських країнах виготовляють біле вино Blanc de Noirs (у перекладі — “біле з чорного”).
“Виноробство — це свого роду творчість. Я вирішив спробувати виготовити біле вино з червоного винограду в Україні. Лише на третій сезон вийшло зробити Блан де Нуар”, — ділиться Володимир Паларієв.
Річ у тому, що Каберне Совіньйон має білий сік та червоним вино стає завдяки контакту шкірки з соком. Якщо цього уникнути, вино стане світлим.
Зазвичай з 6-ти тонн рожевого сорту винограду можна виготовити 50 відсотків вина, а з Каберне Совіньйон лише 1 тонну білого вина — а це всього 1350 пляшок.
«Технологія виробництва тут особлива — лише ручний збір винограду, щоб не пошкодити ягоди, та делікатне пресування грон. Це унікальне вино, насичене в букеті, має дуже цікавий аромат, в ароматі холодні ягоди, воно збалансоване, питне і дуже цікаве», — пояснює винороб.
Цікаво, що наразі серед українських виробників Блан де Нуар представлено на ринку лише від виноробні “Фрумушика-Нова”.
До дизайну етикетки Блан де Нуар Паларієви також підійшли творчо. На ній зображена усміхнена зебра, що символізує біле та темне.
“Кожна наша лінійка вин концептуально пов’язана з вмістом пляшки. Якби вас запитали, яка тварина асоціюється з двома кольорами, певно б згадали зебру”, — розповідає Володимир.
Зовнішньоекономічну виноробну діяльність родина Паларієвих розпочала на початку 2023 року, за цей час їй вдалося підписати контракти з Болгарією, Естонією, Англією та Японією. А вже восени виноробня “Фрумушика-Нова” презентувала унікальний український Блан де Нуар. На поточний рік його виробництво також включено у план перероблення.
“Не зважаючи на те, що наша виноробня молода, вона є однією з передових в Україні, й це дуже тішить та мотивує. “Фрумушика-Нова” — це частина мого життя, це улюблена справа”, — ділиться Володимир Паларієв.
Источник: Новости Бессарабии