Журналістам продемонстрували хід реконструкції Нагірнянської зрошувальної системи на півдні Одеської області.Про це повідомляє кореспондент Оdesa.Online.
Ця система була побудована ще 1988 року і це її перший ремонт.
«Це один з перших в Україні меліоративних каналів, його збудували 1988 року, а потім мали обкласти плитами, але так цього й не зробили, і ми це робимо зараз. Це дасть зменшення втрат води у системі, дозволить збільшити площу поливу, збільшиться пропускна спроможність каналу. Для цього регіону зрошення – це питання життя. У 20 та 21 роках двічі сіяли та нічого не зібрали. Одеська область має величезний потенціал розвитку сільського господарства, але без води його втрачає», — розповів перший заступник голови Держрибагентства Тарас Кот.
Він зазначив, що завдяки реконструкції також впаде вартість води для зрошення, а отже, і вартість вирощування врожаю.
Розпочалися роботи з відновлення зрошувальної системи 1 лютого, а закінчити планують до 10 квітня.
Начальник Болградського міжрайонного управління водного господарства Михайло Балєв додав, що без зрошення на півдні Бессарабії врожаїв не буде.
«Одеська військова адміністрація запропонувала нам «пілотний» проєкт реконструкції та ми дуже вдячні їй за це. Відродження меліорації забезпечить нам стабільний урожай та дозволить виходити на експорт, а також забезпечити раціональне використання води, енергії», — вважає Михайло Балєв.
Він зазначив, що ведеться ремонт за кошти обласного бюджету. Це перший в Україні проєкт, спрямований на відновлення та модернізацію зрошувальних систем.
«Зрошення — важливий чинник, який потрібен Півдню. Будівництво зрошувальної системи завершилося за радянських часів, і вона стала непридатною. Канал втрачав до 80 відсотків води, а це дуже зменшувало обсяги поливу і набагато збільшувало вартість», — каже заступник директора департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Наталія Смертенюк.
Загалом на реконструкцію зрошувальної системи планується витратити 94,5 млн гривень: Нагірнянська коштуватиме 42,7 млн гривень, Татарбунарська — 25,2 млн гривень, а Ізмаїльська — 26,6 млн гривень.
Источник: Новости Одессы