На Одещині збільшується чисельність диких тварин з захворюванням на сказ. За даними Держпродспоживслужби станом на 16 лютого було виявлено 23 лисиці та 13 шакалів із підозрою на захворювання, що становить потенційну загрозу як для людей, так і для домашніх тварин. Після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування сказ стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Тому дуже важливо звернутися за медичною допомогою вчасно.
Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб.
Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.
Якщо людину вкусив чи подряпав ссавець, або на шкіру, чи слизову потрапила його слина, необхідно ретельно, щонайменше 10-15 хвилин, промити місце ураження проточною водою з милом, обробити краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накласти асептичну пов’язку та якнайшвидше звернутися по медичну допомогу для проведення щеплення антирабічною вакциною.
Якщо рана сильно кровить або це артеріальна кровотеча необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу.
Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.
Наразі, за даними МОЗ, усі області забезпечені антирабічною вакциною, вона безоплатна для пацієнтів.
В кожній області визначені центри антирабічної допомоги де лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності.
В Одесі антирабічну допомогу надають у разі підозри на можливість зараження сказом пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності у:
Повний перелік антирабічних центрів Одеської області включає в себе 38 медзакладів, переглянути перелік можна за посиланням.
Источник: Новости Одессы