Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) зафіксувала у суботу, 16 березня, рекордну кількість кваліфікаційних документів, виданих морякам.
Про це повідомив голова адміністрації Євгеній Ігнатенко.
За його словами, за один день морякам та їх представникам майже 400 кваліфікаційних документів:
171 диплом;
171 підтвердження до диплома;
57 свідоцтв фахівця.
Зазначимо, що торік моряки отримали можливість подати заяву та отримати кваліфікаційні документи через представника.
У разі, якщо моряк знаходиться в рейсі, він може подати заяву та отримати кваліфікаційні документи дистанційно через довірену особу.
Зараз єдиним законним способом підтвердити професійну компетентність та отримати кваліфікаційні документи є звернення до Адміністрації судноплавства або ДП Моррічсервіс у встановленому Положенням порядку.
За даними UNCTAD (Конференція ООН з питань торгівлі та розвитку), у 2021 році Україна зайняла 6 місце у світі за кількістю моряків, що працюють. Це становить понад 4% працівників морської галузі світу. Самі ж моряки щорічно забезпечують значне надходження валюти в Україну, за даними організації це близько 3-4 мільярдів доларів.
12 березня стало відомо, що Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ) у складі Адміністрації судноплавства запрацювала в Одесі. Одеса стала другим містом, в якому моряки можуть отримувати кваліфікаційні документи та складати іспити. Одеська ДККМ розглядатиме заяви моряків та ухвалюватиме рішення щодо підтвердження компетенцій, а також проводитиме тестування за міжнародно визнаною системою CES 6.0. Повний перезапуск складу та функціоналу ДККМ – одна з вимог нової процедури підготовки та дипломування моряків, яка регламентується постановою Уряду від 30 грудня 2022 року.