31 березня 2022 року в м. Ізмаїл, патрульна машина потрапила в ДТП, внаслідок чого, інший автомобіліст визнав свою провину та почав відшкодовувати ремонт патрульної автівки. Втім не все так просто, як здається на перший погляд.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації із посилання на вирок суду.
Поліцейський замість об’єктивного оцінювання ситуації, намагався скористатися цим для особистої вигоди.
На місце ДТП інша патрульна машина не приїжджала і ДТП не оформлювала, хоча за власним досвідом кореспондента УСІ, якщо патрульне авто потрапляє в ДТП без потерпілих (як в цьому випадку), – на місце викликається інший екіпаж, який оформлює дорожньо-транспортну пригоду через наявність конфлікту інтересів в учасників ДТП.
На місце цієї події був викликаний начальник управління, який (як він заявив згодом у суді) сказав: «дійте згідно букви закону». Проте на питання суду «як саме потрібно було діяти згідно букви закону», начальник управління чітку відповідь надати не зміг.
Поліцейські що потрапили в ДТП сказали водію іншого авто що треба 11 тис гривень за ремонт і 5 тис гривень за фару.
Водій назбирав тільки 8 500 грн і віддав патрульному на ремонт автівки. Патрульний повернув ключі а документи не повернув. Згодом патрульний сказав чоловіку, що 5 тис грн замало і фара не підійшла, треба більше грошей, а саме 8 500. Водій автівки сам пішов в магазин де патрульний купляв фару, і дізнався що фара коштує в два рази дешевше. Це його розсердило і він написав заяву про злочин, а потім під контролем слідчого передав ще 7 тис гривень патрульному.
Суд прийняв до уваги ще й те, що поліціянт у незаконний спосіб вилучив у винуватця ДТП посвідчення водія, технічний паспорт і страховий поліс на машину і став вимагати гроші для себе і для відновлення службового авто. Він обіцяв повернути вилучені документи лише після надання коштів у повному обсязі.
На засіданні суду, продавець автозапчастин надав свідчення, що обвинувачений — його односельчанин і фара коштувала приблизно 4000 грн, але на його прохання він завищив ціну, написавши в накладній 7000 чи 8000 грн.
Також суд вважає, що скоєнню обвинуваченим кримінального правопорушення певною мірою сприяла непрофесійна поведінка його начальника, який абсолютно самоусунувся від своїх обовʼязків і фактично залишив підлеглого сам на сам у тій ситуації.
Колишнього патрульного засудили до 6 років увʼязнення із конфіскацією майна і забороною на 3 роки обіймати посади в правоохоронних органах згідно ч4 ст 189 КК України та ч3 ст 368 КК України.
Источник: Новости Одессы