Працівники поліції передали до музею зниклі експонати, які раніше намагалися продати через інтернет на сайті для колекціонерів в Україні Violity.
Про це повідомив директор Одеського археологічного музею Національної академії наук України Ігор Піструїл.
«Подарунок під свято, або повернення зниклих експонатів. В п’ятницю, перед святом, працівники поліції передали до музею зниклі експонати. Дякую всім, хто взяв участь у поверненні люльок до фондосховища ОАМ», — написав він.
15 квітня на сайті з’явилися артефакти із маркуванням музею й директо звернувся до правоохоронців.
Раніше видання «Думська» з посиланням на власні джерела повідомляло, що слідство пов’язує появу люльок у продажу із колишнім директором музею.
«Роки три тому, ще до призначення нинішнього директора музею, ці предмети кимось зі співробітників були передані приватній особі на реставрацію. Потім реставратор помер, а про предмети забули. Тепер вони з’явилися на аукціоні. Найімовірніше, ця історія трапилася внаслідок службової недбалості відповідального співробітника музею», — повідомило видання із посиланням на неназваного співробітника карного розшуку.
Раніше Громадська організація Museum for Change за підтримки ЮНЕСКО організувала фотофіксацію експонатів Одеського археологічного музею.
Спеціалісти вже відзняли колекцію скла, знайденого в античних містах Північного Причорномор’я, та посуд Трипільської культури. Фотограф Олексій Каташинський продовжує роботу.
Торік у вересні в Одеському археологічному музеї впала частина стелі пошкоджена через обстріли. Внаслідок тривалих обстрілів на стелі Одеського археологічного музею утворились тріщини, конструкція яких не витримала і частково обвалилась.
Одеський археологі́чний музей Національної академії наук (НАН) України — найстаріший в Україні археологічний музей, науково-дослідний інститут Відділення історії, філософії та права НАН України, входить до складу Південного наукового центру НАН України та Міністерства освіти та науки України.