В нацпарку «Тузлівські лимани» співробітники разом з поліцейськіми водної поліції провели перший рейд на човні, адже браконьєри намагаються приховати знаряддя лову та встановлюють їх подалі в акваторії лиману.
Про це повідомив еколог та співробітник нацпарку Іван Русєв а також облуправління поліції.
Так, після проведення спільного з водною поліцією рейду, було виявлено більш ніж десять сіток та ятерів в яких було більше 100 кг риби, переважно ікряної атерини та дрібної кефалі – сінгиль, зазначив Іван Русєв. Вся риба була випущена у водойму, а незаконні знаряддя лову вилучені, обліковані та на них склали відповідні акти як на безгоспні.
Браконьєри промишляють зазвичай в темну пору доби, незважаючи на комендантську годину та застосовують плавзасоби, що заборонено під час дії режиму воєнного стану. Війна вносить суттєві корективи і в нашу роботу, першочергово через брак найцінніших ресурсів: інспекторський склад вимушено скоротився (декілька представників служби держохорони нацпарку боронять країну на фронті). Але кожен має працювати і виконувати свої обов’язки, незважаючи на складнощі, тому ми об’єднуємо наші зусилля і ресурси для виконання завдань по захисту та збереженню екосистем та видів, – йдеться в повідомленні.
Такі рейди будуть проводитися на регулярній основі, та всі затримані браконьєри будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Ми своєчасно виявили факт браконьєрства і всі біоресурси були повернуті до природнього середовища. А співробітниками природного парку складено акт виявлення та вилучення незаконних знарядь лову, як безхазяйного майна. За попередніми підрахунками спеціалістів, сума збитків, які могли бути завдані державі, перевищує 12 мільйонів гривень. Заходи щодо виявлення та попередження правопорушень проти довкілля будуть нами проводитись і надалі, – повідомив начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.
Источник: Новости Одессы