Темою зібрання були актуальні питання законодавчого врегулювання виноградарства і виноробства в Україні в процесі євроінтеграції.
Голова Комітету Олександр Гайду в ході засідання круглого столу окреслив головні проблеми виноробної галузі України та першочергові питання, які наразі опрацьовуються комітетом для покращення роботи та конкурентоспроможності галузі на європейському та міжнародному ринках.
В засіданні Комітету також прийняли участь в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник голови Одеської ОДА Дмитро Радулов, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, директор «ПРОМИСЛОВО-ТОРГОВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ ШАБО» Юрій Шелехов, директор «Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» Ірина Ковальова та інші.
В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що галузь виноградарства і виноробства України наразі характеризується складними процесами та стагнацією через війну, однак міністерство налаштоване на підтримку вітчизняної сировинної бази та покращення державної політики контролю якості продукції і просування український брендів.
У свою чергу перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський наголосив, що Бессарабія має багатовікову історію та традиції виноробства, для нас це не просто галузь сільського господарства – це частина нашої культури та душа краю.
«В цих складних умовах нам, як владі, важливо зробити все можливе, щоб підтримати виноробну галузь та допомогти їй відновитися. І одним з ключових кроків на цьому шляху є прийняття Закону «Про виноград та продукти виноградарства». Депутати Одеської обласної ради вже підготували звернення до Верховної Ради України в підтримку цього законопроекту», — зазначив Олег Радковський.
Окрім роботи круглого столу власник виноробної компанії SHABO Важа Іукурідзе провів екскурсію гостям по виробничих потужностях підприємства та виноградниках.
«На основі багатовікових традицій шабського виноробства у 2003 році було створено компанію SHABO, виноробний комплекс якої має повний цикл виробництва. Професійний підхід у виноградарстві та виноробстві є для нас пріоритетом, а використання сучасного та високотехнологічного обладнання дозволяє створювати особливі та унікальні вина», — розповів Важа Іукурідзе.
Наразі підприємство є лідером української галузі з виробництва преміальних вин та бренді, оброблює 1200 га виноградників та має сучасний технологічний комплекс. Продукцію компанії відзначено понад 500 нагородами авторитетних міжнародних конкурсів, а широкий асортимент продукції SHABO представлено в усіх регіонах України, а також у 20 країнах світу. До складу підприємства входять «Винний дім SHABO», «Дім ігристих вин SHABO», а також «Коньячний дім SHABO».
Сам регіон Шабо має ідеальні ґрунти та клімат, що оцінили швейцарці ще у 1822 році. Вони заснували тут виноробне поселення та започаткували епоху виноградарства та культури і традицій створення якісних вин.