Військовий сектор сьогодні – у пріоритеті, а «бронь» медпрацівників – «умовна».
Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю ВВС.
Міністр нагадав, що медики в Україні під час воєнного стану є військовозобов’язаними.
Те, що ми їх бронюємо, – це умовне бронювання. Бо це наша робота з Міноборони, щоб забезпечити і надання медичної допомоги в цивільному секторі, і щоб була медична допомога для тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає нашу незалежність, – заявив він.
При цьому Ляшко відзначив, що якщо з певного медзакладу забирають забагато спеціалістів і це зупиняє процес – то МОЗ втручається у ситуацію.
Ми через сухопутні війська додзвонюємося до цього ТЦК, розглядаємо конкретну ситуацію і повертаємо її в те русло, яке дозволяє нам і тримати медичну частину ЗСУ в бойовій готовності, і забезпечити надання медичної допомоги в цивільних закладах охорони здоров’я, – розповів він.
Водночас, за словами Ляшка, питання про бронювання вирішується на рівні регіону. Керівник медзакладу подає списки на бронювання до обласної військової адміністрації, а та узгоджує їх з Міноборони. Однак, військовий центр – у пріоритеті перед цивільним, тому, якщо є необхідність для армії, медиків можуть «розбронювати».
При цьому, коментувати події 11 червня в Одесі Ляшко відмовився до завершення розслідування.
Відзначимо, що 11 червня в Одесі відбувся конфлікт між співробітниками ТЦК та бригадою «екстренки». Після цього одеські медики зареєстрували петицію щодо бронювання працівників екстреної медицини. Водночас, на сесії Одеської облради депутати не підтримали пропозицію звернутися до уряду з проханням забронювати водіїв «швидкої».
Источник: Новости Одессы