Ярмарок культур Причорномор’я, Придніпров’я та Слобожанщини, виступи кобзарів, бандуристів і лірників, етно-рок-фестиваль More Music Fest – все це чекає на гостей фестивалю «Чорноморський степ», який відкрився у парку Шевченка.
Ярмарок культур Причорномор’я, Придніпров’я та Слобожанщини, виступи кобзарів, бандуристів і лірників, етно-рок-фестиваль More Music Fest – все це чекає на гостей фестивалю «Чорноморський степ», який відкрився у парку Шевченка.
На відкритті фестивалю побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
У суботу у парку грали та співали кобзарі, лірники та бандуристи з різних куточків України. За словами одеського кобзаря, лідера гурту «Друже музико» і шкільного вчителя Максима Трубнікова, ідея кобзарського фестивалю виникла дуже давно – сам Максим зайнявся традиційною українською музикою ще у 2010 році, а наступного року власноруч створив музичний інструмент. Себе і своїх однодумців він називає «реконструкторами», адже вони відновлюють традиції, які існували в Одесі здавна.
Максим Трубніков, кобзар і лідер гурту «Друже музико»
Музиканти грають на кобзах, лірах, а також на «старосвітських» бандурах. Це не та «академічна» бандура, яку вивчають у консерваторії, пояснює цехмайстер київського кобзарського цеху Микола Товкайло – але автентичний народний інструмент. Коли учень приходить навчатися до кобзарського цеху, каже майстер, він повинен сам змайструвати собі бандуру. Тому вона звучить так само, як і сотні років тому.
Микола Товкайло, цехмайстер Київського кобзарського цеху
Сьогодні, 20 липня, з 11:00 до 18:00 у парку Шевченка відбуватиметься «Ярмарок культур», на якому гості з восьми областей України проведуть майстер-класи з петриківського розпису, витинанки, ліплення з глини та інших творчих навичок. Також можна буде послухати етнічні гурти й фольклорні колективи й навіть побачити інсценування уривку старовинного слобожанського весілля.
І, нарешті, у неділю, 21 липня, з 16:00 до 20:00 на концертному майданчику «Мушля» відбудеться концерт етно-рок-гуртів More Music Fest.
Він дуже сподобався, був дуже популярний, про нього багато говорили, і ми вирішили, що це має бути традицією. Цього року ми повторили цей фестиваль, він виявився дуже потужний, приїхало набагато більше спільнот, і ми плануємо проводити цей фестиваль щорічно. Мета фестивалю – нагадати, що Причорномор’я, причорноморський степ – це територія, на якій жили представники різних культур. Ми жили в гармонії, і міфи про російську імперію, яка прийшла і подарувала нам цивілізацію повинні залишитися міфом, а не частиною нашої історії, – розповідає організаторка.