У суботу, 20 липня, у КВЦ Парковий у Києві відбулася урочиста церемонія закриття 15-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю. В ході заходу були оголошені володарі головних нагород фестивалю.
У суботу, 20 липня, у КВЦ Парковий у Києві відбулася урочиста церемонія закриття 15-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю. В ході заходу були оголошені володарі головних нагород фестивалю.
Про це повідомляє Одеський міжнародний кінофестиваль.
Через повномасштабну війну РФ проти України, вже третій рік поспіль фестиваль проходить у Києві. Проте організатори впевнено запевняють, що наступного року фестиваль повернеться до Одеси, що є їхньою спільною мрією та надією.
Традиційно, на урочистій церемонії оголосили імена переможців фестивалю у Європейській та Національній конкурсних програмах, а також вручили приз ФІПРЕСІ.
Переможці Європейської конкурсної програми:
– Перша спеціальна відзнака: «Черничні мрії», реж. Елене Мікаберідзе. Польський режисер Мачек Хамела зазначив, що картина показує величезну повагу та вірність людини до своєї землі, піднімаючи важливі питання обмежень та кордонів.
– Друга спеціальна відзнака: «Секс», реж. Даґ Йоган Гауґерюд. За словами Мачека Хамели, фільм показує радикальну відкритість і рефлексію про гендерну ідентичність, бажання, кохання та зраду.
– Найкращий Європейський фільм: «Майже нічого», реж. Ґжеґож Дембовський. Членкиня журі Ірина Островська відзначила бездоганну акторську гру та актуальність теми захисту гідності.
Переможці Національної конкурсної програми:
– Приз ФІПРЕСІ: «Сопілка перуна», реж. Євген Мазуренко. Голова правління Спілки кінокритиків України Оксана Волошенюк підкреслила значущість фільму-хроніки про українських бійців.
– Перша спеціальна відзнака: «Киснева станція», реж. Іван Тимченко. Британський режисер Майк Фіггіс зазначив майстерність режисера в контролюванні акторів, звуку та зображення.
– Друга спеціальна відзнака: «Яса», реж. Сергій Маслобойщиков. Членкиня журі Сахра Карімі відзначила глибокий меседж фільму та його значущість для національного дискурсу.
– Приз за найкращу пісню або музику до фільму: «Киснева станція», реж. Іван Тимченко, композитор Юні Міяке.
– Найкращий український повнометражний документальний фільм: «Глядєлов», реж. Ксенія Кравцова. Фільм відзначився яскравим зображенням мужності та відваги українських воїнів.
– Найкращий український повнометражний ігровий фільм: «Сірі бджоли», реж. Дмитро Мойсеєв. Українська режисерка Аліса Коваленко підкреслила кінематографічну та достовірну реалізацію історії фільму, поєднання драматизму і гумору, реалістичності і атмосфери.