Вже тривалий час, особливо вночі, одесити відчувають у місті неприємний запах. Лабораторні дослідження виявили некритичні перевищення діоксиду сірки та сірководню у повітрі. Офіційно про джерело походження сморіду містянам не повідомили. Це викликало поширення різноманітних «конспірологічних» теорій. Професор кафедри метеорології та кліматології ОНУ Сергій Степаненко вважає, що джерело неприємного запаху знаходиться на суші.
З професором Сергієм Степаненком поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Справа в тому, що лабораторні виміри робилися переважно вдень, а сморід з’являвся вночі.
На мій погляд, такий хід такого сморіду і таких вимірювань, свідчить про те, що джерело є на суші. Бризова циркуляція таким чином побудована, що вночі вона з берега несе повітря до моря. А вдень, навпаки, вітерець йде з моря на сушу. Таким чином, ми бачимо, що в умовах слабкої загальної атмосферної циркуляції, яку ми спостерігали останні тижні, у нічний час все те, що сформувалося на суші, несеться на узбережжя, де розташована Одеса. І люди це відчувають, – пояснив професор.
Джерело сморіду на сущі – це задушливі явища, які спостерігаються у всіх лиманах на узбережжі Чорного моря: задуха риби, гниття водоростей. Все це породжує запахи сірководню. А перевищення, згідно з дослідженнями лабораторії, двоокису сірки свідчить про те, що відбуваються горіння сміттєзвалищ. У зв’язку з аномальною липневою спекою та відключеннями світла смітники в самому місті й навкруги переповнені саме зіпсованими харчовими продуктами.
Все це саме нічним бризом несеться на спальні райони міста, – додав Сергій Степаненко.
Але, для того, щоб наполягати на істинності цього ствердження щодо походження сморіду в Одесі, з одно боку, потрібні тривалі дослідження, які ніхто не проводить, а з іншого, зараз змінився вітер, і, якщо, в ці дні неприємний запах зникне, то теорія професора підтвердиться.
Источник: Новости Одессы