Державна програма доступного іпотечного кредитування громадян України «єОселя» стартувала у серпні 2022 року й наразі нею в Одеській області скористалися 277 осіб.
Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
Пільгова ставка складає 3-7%, строк кредиту — до 20 років. Мінімальний перший внесок 20%. Окремим категоріям населення Одеська обласна адміністрація компенсує пільгову ставку. Наші захисники, рятувальники, правоохоронці, прикордонники можуть взяти житло в кредит і не сплачувати відсотки. Банками-учасниками програми є: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк та Сенсбанк.
Вартість житла, яке планують за програмою придбати військові, не має перевищувати середню вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном і помножену на відповідний коефіцієнт, яки для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова складає 2,5.
Для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від обласних центрів; міст із населенням понад 300 тисяч осіб складає 2, а для міст з населенням від 100 тисяч до 300 тисяч осіб коефіцієнт складає 1,75. Для менших населених пунктів коефіцієнт складає 1. Наприклад, якщо вартість вашого житла в Одесі сягає 15 тисяч гривень за квадратний мер, то доступна вартість кредиту з урахуванням коефіцієнта становитиме 37,5 тисяч гривень.
Площа квартири, яку можна купити за програмою — 52,5 квадратного метра на одну особу й 21 квадратний метр на кожного наступного члена сім’ї додатково, які проживають разом із тим, хто користується програмою. Житло в обласних центрах має бути нове або здане в експлуатацію не більше ніж 10 років тому.
У липні сервіс моніторингу Опендатабот повідомляв, що Одещина стала лідером серед регіонів за кількістю кредитів виданих у рамках програми. Майже половина пільгових іпотек видана у Києві та області: 18% (2057 кредитів) та 27% (3010 кредитів) відповідно. Також до лідерів потрапили Львівська (641 кредит), Одеська (541 кредит) та Вінницька (524 кредити) області.
А жителі Одеської області за пошкоджене майно отримали понад 41 мільйон гривень компенсації. Загалом до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено майже 3,3 тисячі житлових об’єктів регіону.