Цього року вшановують 83 річницю трагедії — масових розстрілів мирного населення, вчинених нацистами під час окупації Києва у 1941-1943 роках.
Цього року вшановують 83 річницю трагедії — масових розстрілів мирного населення, вчинених нацистами під час окупації Києва у 1941-1943 роках.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
У зв’язку з роковинами у Прохоровському сквері Одеси відбувся ритуал покладання квітів до пам’ятника жертвам Голокосту і в’язнів гетто.
Нагадаємо, 29 вересня 1941 року нацисти почали масові розстріли євреїв у Бабиному Яру в Києві. Близько 34 тис. Дорослих, дітей, жінок і чоловіків були вбиті за кілька днів.
Це було таємною операцією нацистів. Аби приховати деталі цієї операції, накази між нацистами передавались усно. Ліквідувати євреїв було доручено команді «4А» під командуванням Пауля Блобеля.
28 вересня, 1941 року на вулицях Києва було надруковано оголошення Українською, російською та німецькою мовами:
Наказується всім жидам міста Київ та околицям, зібратися у понеділок, 29 вересня до 8 години ранку на вул. Мельника-Доктерівській. Повинні забрати з собою документи, гроші, білизну та інше. Хто не підпорядкується – буде розстріляний. Хто займе або розграбує покинуте житло – буде розстріляний
Вранці 29 вересня тисячі євреїв були направлені до місця, визначеного наказом. До вечора нацисти розстріляли дві третини з них – близько 22 тисяч осіб. Протягом наступних двох днів нацисти стратили 33 771 особу єврейської національності. Пізніше нацистські сапери підірвали схили яру, щоб засипати трупи землею і приховати сліди злочину. Потім у Яр відправили полонених, щоб вирівняти поверхню.