На мітинг проти перейменувань низки вулиць та демонтажу пам’ятників, які підпадають під закон про деколонізацію прийшли 10 одеситів.
На мітинг проти перейменувань низки вулиць та демонтажу пам’ятників, які підпадають під закон про деколонізацію прийшли 10 одеситів.
На мітингу побував кореспондент Української Служби Інформації.
Організатором акції виступив одеський громадський діяч та журналіст Леонід Штекель. До нього долучилися близько 10 однодумців.
Люди тримали в руках плакати «Геть Кіпера», «Репресії проти Пушкіна, Бабеля, Паустовського, Висоцького – це злочин перед Одесою» та «Ні! Обнуленню Одеси».
Я вважаю, що перед тим, як щось зносити потрібно 100 разів подумати. Велика частина Одеси створена цими людьми. Ми проти зносу пам’ятників та перейменування вулиць на їх честь. Наша задача – нагадати, що історія Одеси тримається на цих людях, і знищення пам’яті про них –це знищення міста. Це злочин перед історією. Пушкін взагалі був кумиром для одеських письменників першої половини 20 сторіччя. Це символ Одеси, – сказав Штекель.
На думку Леоніда Штекеля, деколонізація рівнозначна знищенню.
Головними завжди виявляються Хунвейбіни, які все зносять. Потрібно щось будувати, а не деколонізувати. Деколонізація – це тупик. Це революція за принципами Мао Цзедуна. В результаті ми отримаємо випалену землю, – наголосив Штекель.
Також на мітингу прийшла незначна кількість активістів, які підтримують перейменування вулиць та вважають необхідним звільнити громадський простір від радянської символіки.
Член робочої групи при ОВА з виконання закону про деколонізацію Артем Карташов зазначив, що деколонізація потрібна, бо частина суспільства понині перебуває в довоєнній парадигмі та асоціює історію Одеси з російською версією історії.
Якісне переосмислення сприятиме тому, що майбутні покоління будуть відірвані від російського контексту. Пушкін – це той самий Соловйов. Якщо комусь подобається література, то вона не під забороною. На ринках можна купити «Майн кампф», – сказав Карташов.
Р