Одеська область, яка опинилася в епіцентрі російської агресії, страждає не лише від бойових дій, а й від екологічних наслідків. Однією з найбільших трагедій стало масове вимирання дельфінів у Чорному морі.
Про це йдеться у сюжеті чеського телеканалу СТ24.
За оцінками морських біологів, кількість загиблих морських ссавців може сягати до 90 тисяч. Основною причиною є гідролокатори військових кораблів, які дезорієнтують дельфінів, позбавляючи їх здатності користуватися ехолокацією для пошуку їжі та орієнтації в просторі.
Морський біолог Іван Русєв, начальник науково-дослідного відділу Тузлинського національного парку, пояснив, що до війни побачити дельфінів в цих водах було звичайною справою, але зараз ситуація кардинально змінилася. На берег викидають тіла дельфінів без видимих пошкоджень, що, за словами вчених, є наслідком впливу гідролокації та бойових дій поблизу острова Зміїний.
На початку війни на береговій лінії лише за шість кілометрів знайшли 52 тіла дельфінів. Русєв зазначив, що за перший рік конфлікту загинуло близько 50 тисяч цих тварин, більшість із яких дезорієнтувалася через вплив гідролокаторів і не змогла вижити. Також дельфіни страждають від підводних мін і вибухів, які викликають поранення або призводять до смерті, коли тварини різко підіймаються на поверхню через страх.
Попри відхід військових кораблів до окупованого Криму, до узбережжя все ще прибиває мертві тіла молодих дельфінів. Вчені продовжують фіксувати кожен випадок і сподіваються на зниження таких трагічних наслідків.
На узбережжі Болгарії також помітили трупи азовок та афалін, які яких прибило течією до берегів. Це є ще одним підтвердженням того, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська — є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних.
Раніше повідомлялось, у нацпарку «Тузлівські лимани» виявили загиблих дельфінів.
Ще раніше загиблих від дій російського флоту дельфінів знаходили у Болгарії.