Підходить до завершення цьогорічне дослідження з вирощування бавовнику на ґрунтах Бессарабії. У селі Нова Покровка Ізмаїльського району підприємство «Стоянов А.А.» веде підготовку до збору першого врожаю. Про роботу, догляд за культурою, висновки Бессарабія.UA розповів агроном Микола Жечев.
Посів бавовнику на землях господарства був проведений наприкінці травня, оскільки ця культура потребує теплих температур. На площі 0,2 га фахівці підприємства засіяли насіння бавовнику виду Олівія, яке було отримано з Туреччини за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.
На експериментальній ділянці, де попередниками були зернові культури, ґрунт спочатку обробили органічними добривами. Варто зазначити, що для аграріїв Бессарабії це перший практичний досвід вирощування бавовнику.
“Врахрвучи здобуті теоретичні знання, спостерігали за рослиною, якщо бачили зміни у структурі, ушкодження, які провокували шкідники — обробляли інсектицидами. Бавовник висаджений поруч з рисом та кукурудзою, тому як і ці культури отримував елементи живлення через крапельне зрошування — фосфор, калій, залізо, цинк”, — розповів Микола Жечев.
Боротьба з бур’яном у бавовнику проводилась вручну, оскільки в Україні немає зареєстрованих гербіцидів під цю рослину.
Агрономи зробили висновок, що температурний режим Бессарабії сприяє вирощуванню бавовнику. Тут існують сприятливі умови, проте важливо враховувати кількість поливу, оскільки своєчасне завершення цього процесу впливає на відкриття коробочок бавовнику.
“Збір врожаю проводиться вручну. Цей процес триватиме протягом декількох етапів, залежно від розкриття. У першу чергу ми маємо зібрати насіння, для того, щоб надалі мати матеріал”, — зазначив агроном.
Бавовник є сировиною для виробництва нітроцелюлози, яка використовується для отримання пороху та снарядів. В Україні вирощування культури є важливим кроком у зміцненні обороноздатності.
“У нас вийшло, однозначно можна сказати, що клімат Бессарабії підходить для вирощування бавовнику, сума активних температур дозволяє розкритися коробочкам. Є вже напрацювання, певні знання та бачимо перспективи розвитку”, — поділився Микола Жечев.
За висновками агронома, врожайність бавовнику цього року оцінюється як середня. Остаточна кількість врожаю, вирощеного на полях господарства «Стоянов А.А.», буде оголошена після збору.
Источник: Новости Бессарабии