Педагогічний університет ім. Ушинського впровадив нові технології енергоспоживання та цієї зими вже заощадив 9 тисяч гривень.
Про це розповів ректор навчального закладу Андрій Красножон.
Одну станцію резервного живлення з 50 панелями в університеті встановили наприкінці минулого року. Пощастило основному, «найдорожчому», як зазначив освітянин, корпусу.
Півтора місяця енергетики очікували на перші статистичні дані спостережень, аби зрозуміти наскільки буде ефективною їхня робота при існуючих кліматичних умовах, та чи варто оснащувати такими станціями інші навчальні корпуси та студентські гуртожитки. Зауважу, ми компенсуємо власне промислове споживання, а не скидаємо енергію у мережу. Отже, при тарифах на початок 2025 року, лише у зимовий період зафіксовано заощадження на оплаті за енергопостачання в обладнаному корпусі до 9000 грн на місяць, – повідомив Андрій Красножон.
У ректораті розраховують, що вже влітку, за умов одеської інсоляції вдасться зекономити до 30 000 грн/місяць. За попередніми розрахунками, окупність станції має скласти 2,5-3 роки.
Найголовнішим плюсом альтернативного джерела ректор назвав незалежність університету від централізованого електропостачання у разі повторення блекаутів.
Ще наприкінці 2022 року ВНЗ встановив два потужних бензинових електрогенератори у голових корпусах. Але витрати на паливо для них виявилися колосальними. Це і змусило керівництво вишу шукати більш ефективні альтернативи.
Источник: Новости Одессы