У червні, коли температура води підвищилася, у деяких замкнутих водоймах пересипі у Тузлівських лиманах на воді з’явилася масляниста плівка, а сама вода стала коричневого кольору.
Про це розповів співробітник національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.
За його словами, такі зміни можуть викликати різні фактори. По-перше, це розкладання листя, гілки, трави та іншої органіки, яка виділяє гумінові кислоти й таніни, що можуть фарбувати воду в коричневий колір. По-друге, деякі види водоростей виробляють пігменти, які також забарвлюють воду. По-третє, зміну кольору води також може сприяти наявність великої кількості бактерій.
А масляниста плівка на поверхні, пояснює Русєв, виникає завдяки високій концентрації солей, наявності органічних речовин, специфічних мінералів та мікроорганізмів, а також через випаровування води.
Ці фактори можуть комбінуватися, роблячи воду в дуже солоному озері відчутною як масляниста і утворюючи видиму плівку на поверхні, – стверджує вчений.
Та в будь-якому разі, запевняє Русєв, зміна кольору води і поява на ній плівки – це цілком природне явище, яке не несе небезпеки для навколишнього середовища.
Источник: Новости Одессы