Ранковий Київський ринок майже порожній. Дехто з продавців закінчує розставляти продуктові інсталяції з цінниками, а деякі тільки розпочинають. Але за пару годин він наповниться покупцями всіх мастей. І тими, хто воліє заощадити, і тими, хто віддає перевагу домашньому краму та живому спілкуванню.
Кореспондентка Української Служби Інформації Ольга Гвоздецька пройшлася рядами найпопулярнішого базару на Таїрова та зібрала основні цінові продуктові тенденції січня.
Найголовніша новина – подешевшали яйця. Традиційно після новорічних свят фермери знижують вартість цього товару. Сьогодні яйця коштують 60-65 грн проти 90-95 грн наприкінці грудня минулого року.
Є на ринку і екзотика. Величезна, довершеної форми, як з картинки, полуниця. Але і ціна космічна для пересічного покупця: 600 грн за кг. Судочок обійдеться десь у 300 грн. Продавці кажуть, солодка та ароматна. Поки повіримо, мабуть, їм на слово.
Картопля тримає рівень. Скрізь на Київському ринку вартість 40 грн за кг, і за Белла Росу, і за Лимонку.
А от на яблуках можна заощадити. Великі та вгодовані по 45-50 гривень. Але подекуди стоять ящики з дрібними та краплястими, і природно з нижчою ціною. Такі фрукти розбирають ще зранку. Навколо них скупчуються переважно літні люди. Для бабусь та дідусів це хороший варіант зекономити, – розповідає рум’яна від морозу, як ті яблука, та говірка продавчиня.
Ринок повниться яскравими овочами та зеленню, бочковими грибами, копченостями, сирами усіх видів, свіжим домашнім м’ясом та соліннями. Серед останніх, за словами господині, найбільшою популярністю цього сезону користується звичайнісінька квашена капуста – 80 грн за кг. Серед розкоші солінь, вартість яких коливається від 250 до 500 грн, вона виявляється найдоступнішою, пояснює продавчиня, бо у людей немає коштів на дороге, хоча і заможних покупців вистачає. І додає, посміхаючись: Тільки вчора мене знімали для Тіктоку, а сьогодні от знову…
За прилавками раді спілкуванню з журналістами та з задоволенням презентують власний продукт для фото. Лише у крамничці з сирами нашу кореспондентку попросили не фільмувати вітрину. Мовляв, роблять фото, а потім демонструють конкурентам. Запевнення у чистоті медійних помислів, поміж цим, не увінчалися успіхом. Хоча фото з цінами цих законспірованих «сироварів» ми вам все ж таки покажемо.
І наостанок. Ринок – це не тільки заощадження, домашні продукти, величезний вибір та спілкування. Це ще і поезія! На невеличкому крамі зі смачною та дешевою кавою, куди завжди вибудовуються черги, висять роздруківки з віршами. За словами ринкового баристи, автор – його дружина. Нетлінну творчість псує лише вітер та інколи дощ. Але судячи з усього, пошарпані папірці періодично та турботливо змінює люблячий кавовар.