При обстеженні лісового урочища Лебедівка, що входить в межі НПП «Тузлівські лимани» та перебуває у постійному користуванні філії південного лісового офісу ДП «Ліси України», лісничий Тузлівського лісництва виявив і вилучив 8 браконьєрських дротяних сильців.
Тож служба охорони нагадує, що встановлення сильців або зашморгів мають не лише суттєві екологічні наслідки, а й правові.
Про це повідомила служба охорони національного природного парку «Тузлівські лимани».
Сильці та зашморги – це примітивні знаряддя вилову птахів та звірів, дротяна або мотузкова петля, прикріплена до дерева або кілка. Використовується незаконно, переважно браконьєрами. Встановлюється приховано в місцях активного пересування диких ссавців (кабанів, видр річкових, котів лісових, зайців, козуль, борсуків, лисиць тощо).
Негативними наслідками використання сильців і удавок є:
Використання сильців та удавок є грубим порушенням природоохоронного законодавства.
Законом України «Про природно-заповідний фонд» забороняється на територіях природно-заповідного фонду будь-яка діяльність, що шкодить природним комплексам, зокрема полювання.
Відповідно до ст. 248 КК України «Незаконне полювання», карається штрафом або громадськими роботами, або обмеженням волі, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.
Правила полювання та види їх порушення визначаються Законом України «Про мисливське господарство та полювання».
До незаконного полювання віднесені:
Для настання відповідальності за цим злочином достатньо вчинення хоча б одного виду незаконного полювання.
Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» статтею 85 «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» передбачено штрафні санкції та конфіскація.
Крім того, охоронці ще раз нагадують, що лісові масиви Одеської області заборонені до відвідування під час дії воєнного стану в Україні.
Источник: Новости Одессы