Відповідний наказ держпідприємство отримало від Мінінфраструктури.
Про це повідомили в УДП.
Система корпоративного управління запроваджується не лише в ПрАТ «УДП». Цей процес відбувається на більшості державних підприємств, зазначають у держкомпанії.
За законом Наглядові ради на держпідприємствах не втручаються в оперативну діяльність. Вони затверджують фінансовий та інвестиційний план, контролюють реалізацію стратегії розвитку, оприлюднення достовірної інформації про діяльність акціонерного товариства, розглядають звіт генерального директора.
Сподіваюсь, Наглядова рада стане частиною нашої команди однодумців та допоможе перетворити УДП в сильну та сучасну компанію з великим майбутнім. Адже показники ефективності роботи підприємства є водночас показниками якості роботи Наглядової ради, – зазначив Дмитро Москаленко, генеральний директор УДП.
Двох членів Наглядової ради УДП, як представників держави, призначить міністерство. Ще трьох буде відібрано за результатами відкритого конкурсу із залученням професійного консультанта. У членів Наглядової ради мають бути різні компетенції (експертиза в транспортній галузі, правовій сфері, тощо). Важливо, щоб вони не лише здійснювати незалежний контроль та моніторинг, але й на основі власного досвіду та контактів, сприяли розвитку компанії та залученню інвестицій.
Задача корпоратизації – збільшити ефективність та незалежність управління, посилити можливості для залучення інвестицій. Для міжнародних інвесторів важливо розуміти, що ситуацію на українському підприємстві контролює не міністерський чиновник, а команда незалежних фахівців з репутацією та досвідом.
Источник: Новости Одессы