Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Нові податкові правила для посилок в Україні

    У Верховній Раді зареєстровані законопроєкти №12429 та №12430, які пропонують скасувати ліміт у 150 євро на безподаткове ввезення товарів. Це означає, що всі посилки з-за кордону, крім відправлень до 45 євро між фізичними особами, обкладатимуться ПДВ 20%. До слова, з чотири роки лише 0,75% міжнародних посилок, ввезених в Україну, потрапили під мито.

    Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням Опендатабот.

    За даними Державної митної служби 272 375 500 посилок ввезли в Україну з 2020 року. З них лише на 0,75% нарахували ввізне мито. Найбільше відправлень потрапило до України у 2024 році, тоді ж до держбюджету надійшло понад 185 млн гривень мита. В середньому, на 1 відправлення ввізне мито торік склало десь 8 євро.

    З понад 272 млн посилок найбільше надійшло у 2024 році – 75 мільйонів. Це у 1,3 раза більше, ніж до повномасштабного. За рік відправлень побільшало в 1,6 раза.

    На понад 2 млн посилок було накладене мито з 2020 по 2024 рік — 0,75% від загальної кількості. Завдяки миту до держбюджету надійшло 668 млн гривень податків за цей час.

    Підприємці та поштові оператори вже висловили побоювання щодо пропонуємих Верховною Радою змін. Зокрема, у компанії Meest зазначають:

    Замість очікуваного збільшення надходжень до бюджету, ми можемо отримати протилежний ефект: зростання тіньового сектору та відновлення «сірих» схем імпорту. Також є ризик здорожчання міжнародних покупок на 20-30% та збільшення термінів доставки через брак митників.

    Водночас експерти наголошують, що нові податкові норми спрямовані на підтримку українського виробника.

    Щороку кількість неоподатковуваних посилок зростає приблизно на 40% — введення ПДВ поповнило б бюджет щонайменше на 17 млрд гривень, — коментує економіст Олег Гетьман.

    Співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк має іншу думку:

    Підняття податків збільшить ціни, зменшить купівельну спроможність та сповільнить економічний розвиток.

    Поки що законопроєкти перебувають на розгляді в парламенті, і їх ухвалення може суттєво вплинути на ринок міжнародних відправлень в Україні.

    Добавить комментарий

    Венчурные инвестиции для бизнеса: как привлечь капитал в стартап

    Главная проблема начинающих предпринимателей – недостаток средств. Любое дело требует стартового капитала, который зачастую рассчитать не так уж просто. И как следствие, стартаперам приходится искать дополнительные источники финансирования. Таковыми могут стать венчурные инвестиции. Преимущества венчурных инвестиций для стартапа Для бизнеса венчурные инвестиции несут такие плюсы: Материальная помощь – прежде всего, стартап получает источник финансирования. Это способствует росту […]

    Найкращі марки рому: що п’ють в Україні та світі

    А ви куштували напій піратів? Можна не сумніватися, що не менш як половина читачів відповість на це питання негативно. Найпопулярніший інгредієнт незліченної кількості коктейлів дуже гарний і в чистому вигляді, тому продегустувати його потрібно обов’язково. Питання в тому, як вибрати справжній ром, якщо ви про нього майже нічого знаєте. Спробуємо вас зорієнтувати, запропонувавши рейтинг найкращих […]

    Лучшие марки рома: что пьют в Украине и мире

    А вы пробовали напиток пиратов? Можно не сомневаться, что не менее половины читателей ответит на этот вопрос отрицательно. Популярнейший ингредиент бесчисленного количества коктейлей очень хорош и в чистом виде, так что продегустировать его нужно обязательно. Вопрос в том, как выбрать настоящий ром, если вы о нем почти ничего знаете. Попробуем вас сориентировать, предложив рейтинг лучших марок […]

    Оборудование для испытания бетона и его роль

    Бетон является основным строительным материалом для возведения зданий, мостов и дорог. Его свойства должны соответствовать стандартам, чтобы конструкции могли выдерживать нагрузки и воздействие окружающей среды. Лабораторное оборудование для испытаний бетона помогает проверить его прочностные, физико-химические и эксплуатационные характеристики. Чтобы проверка прочности бетона было точным, важно применять качественное оборудование. Для чего проводятся испытания бетона? Основная цель испытаний бетона […]