Українська Служба Інформації вже розповідала про перебіг експериментального вирощування бавовника в Одеській області. На початку серпня рослина вже активно формувала коробочки. А сьогодні вони розкриваються.
Про це досягнення і складності, з якими на шляху до нього зіткнулися фермери-експериментатори, Українська Служба Інформації поспілкувалася з Сергієм Івановичем Подалянчуком, агрономом ФГ “Стоянов А. А.” (Суворівська громада Ізмаїльського району).
На якій стадії вирощування зараз знаходиться бавовник?
Ми заклали під посів бавовника дві дуже невеликі ділянки. Одна була постійно під зрошенням. Друга теж зрошувалася, але на ній ми раніше зупинили додаткове зволоження ґрунту. І зараз бачимо, що на першій ділянці все чудово, – рослина вегетує, цвіте, але порівняно з другою ділянкою, розкриття коробочок запізнюється. А от на другій ділянці, яку поливали менше, коробочки відкриваються більш інтенсивно. Тож, вже робимо для себе висновки, що бавовна потребує зрошення, але треба його зупиняти дещо раніше, адже це провокує скоріше дозрівання.
На початку експериментального вирощування бавовника на Одещині у фермерів були побоювання щодо нападу на рослину шкідників. Чи зіткнулися з цією проблемою?
Так, зіткнулися. Шкідників ніхто не скасовував. Довелось поборотися з таким популярним шкідником, як бавовникова совка.
Коли ми її помітили, обробили ділянку і шкідник відійшов. Але згодом ми помітили вже нову його популяцію. Тож, будемо обробляти ще раз. Тішить те, що цього року бавовняна совка не вплине на результат і врожай. Адже головною метою цьогоріч було побачити, як взагалі ростиме рослина і чи відкриються коробочки. І вони відкрились.
Як відкриваються коробочки? Які висновки робите, спостерігаючи за цим процесом?
Коробочки відкриваються поступово. Тому, що і цвітіння рослини відбувалося не одночасно. Спочатку відбулось цвітіння нижнього ярусу, потім – середнього, потім – верхнього і так далі. Відповідно і коробочки відкриваються не всі одночасно.
Що ви бачите всередині коробочки?
Візуально це просто шматочок вати. Але всередині неї знаходиться насіння. Його навіть можна прощупати пальцями. Поки що так.
Які плани маєте на цей врожай бавовника?
Поки що плануємо збирати його вручну. Так доведеться робити тому, що, як я вже розповів, рослина цвіла неодночасно і коробочки розкриваються теж поступово. Плюс, ще раз нагадаю, цього року ми засіяли дві невеликі ділянки. Суто заради експерименту. Тож, про механізований збір не йдеться. Йдеться про повний цикл вирощування і висновки експерименту.
Про “Одеську бавовну” днями розповіли й в Одеській обласній державній адміністрації.
Там нагадали, що на початку експерименту у декількох локаціях регіону на ділянках від 0,1 до 2,5 гектарів було висаджено п’ять сортів бавовнику з Німеччини, США та Туреччини. І розповіли, що на сьогодні більш ніж половина коробочок на всіх ділянках вже розкрилося, що свідчить про готовність до збирання врожаю.
Источник: Новости Одессы