Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Одеситам відкрили світ причорноморської глиняної іграшки

    Одеська національна наукова бібліотека разом з обласним центром української культури та одеською філармонією влаштували родинне свято причорноморської глиняної іграшки.

    На заході побували кореспонденти Української Служби Інформації.

     З давніх давен мешканці Північного Причорномор’я робили з глини «півників», «курочок», «дудочки», «коники», «свищики» та інші невеликі за розміром глиняні фігурки.

     

    Причорноморська глиняна іграшка це і предмет екстер’єру, і інтер’єру, і дитячої іграшки, і сакральна річ. Ми говоримо, здається, про простий предмет, який можна зробити своїми руками навіть не маючи потрібних навичок, тому що таку річ можуть зробити і діти. Але вона має дуже величезне значення, – розповідає директорка обласного центру української культури Валентина Вітос.

    За її словами, глиняні фігурки спочатку робилися не для гри – це була обрядова річ, яку застосовували у різних обрядах, коли треба було зустрічати весну, закликати сонце або проганяти вітер. У різних регіонах України іграшки робили, застосовуючи різні техніки. Є свої особливості й у причорноморської глиняної іграшки. Це пов’язано як з природою регіону, так і з тим, що тут поруч мешкали люди різних національностей – українці, болгари, молдавани, гагаузи, греки.

    Наприклад, саме для одеської іграшки притаманні образи, пов’язані з морем і морським світом, а також елементи космічності, фентезійні мотиви, говорить вчитель образотворчого мистецтва студії художньої кераміки міського палацу дитячої та юнацької творчості Олександр Гаркавченко. Сам він познайомився з особливостями одеської кераміки ще у студентські роки, коли їздив з етнографічними експедиціями по різних районах й зібрав чимало матеріалу. А згодом він навчався у майстра декоративного живопису з Одещини Ростислава Палецького. До речі, цього року Олександр Гаркавченко отримав премію міністерства культури за збереження нематеріальної культурної спадщини.

    Зауважимо, що причорноморська глиняна іграшка належить до списку нематеріальної спадщини Одеської області, але ентузіасти відродження цього мистецтва мріють включити її і до загальнонаціонального переліку.

    Відвідувачі мали нагоду не тільки ознайомитися з кращими зразками гончарства й поспілкуватися з майстрами, але й власноруч попрацювати з глиною і розписом.

    Захід відбувся у рамках проекту «Україна: історія, культура, ідентичність» з нагоди 33-ї річниці незалежності України.

    Добавить комментарий

    Планировка квартир – куда обратиться за помощью?

    Существует множество планировок квартир, но подобрать идеальную – задача не из простых. Цена малейшей ошибки может измеряться круглой суммой и потраченными усилиями.  NSDgroup предлагает первоклассные услуги по планировке квартир, которые помогут вам максимально эффективно использовать пространство вашего жилья. Компания предоставляет индивидуальные решения в зависимости от количества комнат и ваших пожеланий. Будь то незначительные изменения или […]

    Як відкрити та використовувати європейську картку від криптогаманця Trustee Plus

    У світі, де фінансові установи все більше зосереджені на контролі над діями своїх клієнтів, Trustee Plus виходить за рамки традиційного підходу, пропонуючи користувачам новий рівень свободи. Замість того щоб обмежувати вас, мета компанії — дати користувачам інструменти для управління своїми коштами без будь-яких блокувань. Нещодавні нововведення НБУ, що стосуються лімітів на P2P-перекази, значно ускладнили життя […]

    Как обменять криптовалюту в Одессе: безопасные и проверенные способы

    С ростом популярности криптовалют все больше людей в Одессе начинают интересоваться возможностью обмена фиатных денег (гривны, доллары и т.д.) на  криптовалюты. К сожалению, наряду с ростом криптоэкономики увеличивается и число мошенничеств в этой сфере. Поэтому очень важно выбрать надежный и безопасный способ обмена.  Добавить комментарий

    Выбираем автомобильные аккумуляторные батареи: особенности литиевых, свинцово-сурьмянистых, калиевых

    В любом автомобиле важна каждая деталь механизма. Двигатель, конечно, сердце машины, но без множества других компонентов, включая аккумулятор, автомобиль попросту не заведется. Современные автомобили оснащены сложными электронными компонентами, сохраняя безопасность движения и повышая комфорт водителя, потребляя энергию даже когда двигатель выключен. Поэтому аккумуляторная батарея должна быть не только мощной для запуска двигателя, но и емкой, […]