Перед тим, як завести автівку, перевір її. Зима — це період підвищеної небезпеки для бездомних тварин, які шукають укриття від холоду. Одним із найпопулярніших місць, де вони ховаються, стають автомобілі, а точніше — простір під капотом. Це може стати проблемою як для самих тварин, так і для автовласників. В Одесі вже є кілька випадків таких знахідок.
Подробиці читайте в матеріалі Української Служби Інформації.
Одеситка Ірина приїхала додому з роботи та коли заглушила своє авто, почула дивні звуки. Коли дівчина відкрила капот, там виявила кішку.
Ми привезли кішку в капоті машини. Цілу добу не могли її впіймати на ділянці. На другу добу, нарешті, собаки загнали її в дрова, вона була вже напівжива (не через собак, ті просто весело бігають за живністю, але не чіпають). Загалом дістали її з-поміж колод, а вона реально ледве дихає. А вдома світла немає, та й обігріти місце, щоб її відігріти, ніяк не виходить, – розповіла кореспонденту УСІ Ірина.
Наступного дня дівчина відвезла тварину в клініку. Там сказали, що такі знахідки під капотом – доволі часте явище взимку. Обстежили кицьку, призначили лікування.
Кішка хвора вся, з голови до лап, але окремо ніде немає нічого смертельного, зате одночасно все і дуже серйозно. Щодня приходиш до неї з внутрішнім питанням: ну що, жива чи ні. Загалом, учора, через кілька днів, вона почала потроху їсти! Гріємо як можемо (без світла): водяні грілки, вночі — електрогрілка. Я дурепа, яка знову не змогла залишити тварину на смерть, – додала Ірина.
Ще одна історія сталася з дівчиною, яка їхала трасою взимку. Вона почула м’явкання з-під капота та, не гаючи часу, зупинилася біля рятувальної станції. Працівники ДСНС допомогли оглянути авто, і під капотом знайшли великого кота, який намагався зігрітися. Цей випадок навіть зняли на відео, яке стало вірусним у соцмережах і вкотре нагадало про важливість уважності.
Чому коти ховаються під капотом? Автомобілі, особливо ті, які щойно зупинилися, зберігають тепло, що приваблює тварин. Простір під капотом здається котам ідеальним укриттям від морозу, вітру та снігу. Але запуск двигуна може стати смертельною пасткою для них.
Перед запуском двигуна постукайте по капоту. Легкі удари дадуть сигнал тварині, що час йти.
Огляньте простір під капотом. Якщо є час, швидко загляньте в моторний відсік. Прислухайтеся до звуків. Перед тим як рушити, звертайте увагу на м’явкання чи дивні звуки.
Турбота про безпеку зимових поїздок — це не лише перевірка стану автомобіля, а й уважність до тих, хто може знайти в ньому тимчасове укриття. Простий жест може врятувати життя беззахисній тварині та допомогти уникнути неприємних наслідків.
Источник: Новости Одессы