Виповнилося 100 років селищу водоочисних споруд «Дністер», що постачає питну воду Одесі.
Про це повідомила Біляївська міська рада.
«Нашій Біляївці виповнюється 235 років. Та є ще одна ювілейна дата, про яку ми не можемо не згадати. Рівно сто років тому, у 1924 році було закладено перший камінь та розпочато будівництво нового, комфортного житла для робітників станції «Дністер».
Проєкт селища було розроблено інженером Рябушкіним. І саме на його честь названо одну з вулиць селища.
Першими були збудовані кухня та їдальня для учасників будівництва.
В цей же час закладено 4 одноповерхових котеджі. Півтора кілометри між селищем та станцією були засаджені виноградниками та фруктовими деревами. Та лише у 1927 році, через 54 роки після вводу в експлуатацію станції «Дністер», в селищі з’явився перший централізований водопровід. Та навіть після того велика кількість населення селища користувались водою з криниць та водоймищ плавень.
Йшли роки. З 1969 до 1996 року були збудовані п’ятиповерхова малосімейка, сорокаквартирний, два дев’яностоквартирних та стоквартирний будинки. В той же час з’явились і декілька житлових двоповерхівок. Одна з них згодом стала лікарнею, де функціонували декілька відділень. Сьогодні це знову житловий будинок, де мешкають родини військових. Говорячи про надання медичних послуг мешканцям селища, з вдячністю згадуємо ім’я лікаря Володимира Сергійовича Манкевича, який багато років віддав служінню людям.
Плинув час, селище розросталось, збільшувалась кількість населення. З’явилась необхідність освіти дітей працівників станції. Спершу школа була розміщена в будівлі барачного типу, з 1924 року заняття проводились в приміщенні колишньої церкви. В 1934 році школі була передана нова, щойно збудована двоповерхова будівля, де і сьогодні навчаються учні Біляївського ліцею №3.
Багато води сплило з тих часів. Змінювались покоління. Змінювалось і селище. Зараз тут проживають понад півтори тисячі мешканців, і вже зовсім невеликий відсоток становлять працівники станції. Тепер селище працівників станції «Дністер» — це комфортний та сучасний мікрорайон. Є тут і школа, і садочок, і свій ринок та декілька магазинів. Усе для комфортного життя. Тепер головне – Перемога та Мир», — ідеться в історичній довідці міської ради.
Источник: Пульс Одещини