Днями в Одесу завітав Тарас Бик, член правління громадської організації «Агенція відновлення та розвитку». Метою візиту стала зустріч з командами розробників унікальних стартапів півдня України.
Про зустріч, організовану за підтримки проєкту U – Nation Startup Accelerator і USAID, і самі стартапи дізнавалася журналістка Української Служби Інформації Наталія Костенко.
Уявіть собі, що ви таки вирішили поговорити з психологом, адже відчуваєте, що не “вивозите”. Постає питання: яким має бути спеціаліст і де його шукати? Напевне, вам хотілося б, щоб це був професіонал з фундаментальними знаннями, великим досвідом, який вміє не плутати ваші проблеми зі своїми і, бажано, не за всі гроші світу. Чому б тоді не звернутися по допомогу до AI, який володіє всіма доступними людству знаннями?
Саме таку мету переслідує один зі стартапів, представників яких минулої п’ятниці зібрав в Одесі проєкт U – Nation Startup Accelerator, спрямований на допомогу молодим винахідникам з цікавим продуктам та ідеями.
IA Psy Help – це застосунок для надання психологічної допомоги на основі штучного інтелекту. Він був створений розробниками як для військових, так і для цивільних. Додаток підтримує розмову з клієнтом і надає психологічні поради.
Саме такий і подібні стартапи підтримує проєкт U-Nation Startup Accelerator, який запустив провідний регіональний акселератор інновацій та платформу для бізнес-комунікації. Під час повномасштабної війни цей проєкт набув загальнонаціонального значення, бо об’єднав понад 50 міжнародних експертів, компаній та фондів для розвитку технологічних стартапів. Проєкт активно співпрацює з Агенцією регіонального розвитку Одеської області та Південноукраїнським кластером відбудови та відновлення.
Тож, не дивно, що на зустріч в Одесу завітали розробники стартапів не лише з нашого міста, а й з Миколаєва і Вінниці. І їм було чим привернути до себе увагу.
Наприклад, проєкт Chlorella Algae Alive – це стартап, який пропонує можливість культивування мікроводоростей для їх подальшого використання в різних сферах діяльності. Зокрема, ці мікроводорості використовуються у якості добрива, а також активно сприяють відновленню ґрунтів, що особливо корисно в районах, які постраждали від війни. Саме тому проєктом вже зацікавились з метою використання для відновлення земель у сільських громадах звільнених від ворога територій.
Крім Chlorella Algae Alive, у дискусії взяли участь розробники стартапу MicroLab, який є розробкою з впровадження систем поливу та підтримки екосистем для рослин, що є вельми актуальною темою для Півдня України.
Тож, таким ідеям U-Nation Startup Accelerator надає можливість не просто заявити про себе, а й побачити реальне «вікно можливостей» як в Україні, так і за кордоном. А для цього розробники мають розуміти, як розвивати свої проєкти у власній країні і як зацікавити інвесторів з інших. Адже іноземні компанії та фонди повинні відчути чітку та прогнозовану перспективу для інвестування, креативні задуми, системність у розробці та впровадженні стартапів. Вкладання коштів у проєкти та інформаційна прозорість їх ведення повинні бути абсолютно сумісними явищами.
Тому творчі команди винахідників щодня залучені до співпраці. Практика та навчання дають змогу швидко знаходити відповіді на актуальні питання. Вміти керувати бізнес-ідеєю – ось базове завдання. Зокрема, формування власної бізнес-стратегії, аналітична робота, апробація позитивних якостей продукту, залучення інвестицій, презентація проєкту, рекламні технології, також позиціювання на ринку.
Загалом у зустрічі взяли участь всього 10 стартапів:
Chlorella Algae Alive
Стартап, який пропонує можливість культивування мікроводоростей для їх подальшого використання в різних сферах діяльності
AI PSY HELP
Застосунок для надання психологічної допомоги на основі штучного інтелекту.
Smart Hotel Assistant
Стартап у сфері готельного бізнесу, який пропонує продукт автоматизованого обслуговування гостей
Spilca
Платформа торгівлі харчовими продуктами, добривами та іншими товарами аграрного призначення для фермерів
Parostok
Цей стартап пропонує продукт, який покращує врожайність та стійкість до посухи та холоду посівних культур
FloweX
Стартап, який пропонує систему розумного дому для швидкого та ефективного керування своїм житлом
MC Lab
Стартап, який надає можливості дистанційно вивчати електроніку та розробляти електронні девайси на основі мікроконтролерів
PowerPulse
Застосунок для ведення здорового способу життя, який пропонує персоналізовані програми тренування та контроль за харчуванням
BR
Виробництво електронних аксесуарів, якими можна заряджати смартдевайси та носити їх на руках
TOUCH VISION
Система, призначена для покращення зорових та моторних навичок.
Розробники цих стартапів поговорили з Тарасом Биком на тему “1000 і 1 проєкт відновлення та розвитку громад”. А саме про те, чим наразі займається ГО “Агенція відновлення та розвитку”, зокрема про особливості діяльності організації у відновленні Миколаєва. Адже один з пріоритетів організації є допомога так званим “територіям відновленням”, в тому числі тим громадам, що були під окупацією.
На прикладі Миколаєва спікер розповів командам про роботу Реєстру пошкодженого та знищеного майна, а саме вказав на можливості оптимізації виділення коштів на рахунках відновлення зі сторони місцевої влади. Сьогодні Агенція створює робочі групи із керівництвом громади, вказує на проблеми та перспективи розвитку конкретної громади, тобто виступає містком між громадськими організаціями та громадами, бізнесом і місцевою владою. Що допомагає писати плани Відновлення. Адже на рівні держави досі єдиний план відновлення не прийнятий.
Великий акцент спікер зробив на взаємодію із західними інвесторами. Зокрема, розповів про особливості комунікації з інвесторами з Данії, країни з високим рівнем антикорупції політики.
Сьогодні загальний орієнтовний кошторис всіх проєктів відновлення в межах держави складає 120 мільярдів гривень. Основні напрямки – соціальна сфера, інфраструктура та ЖКХ з орієнтацією на енергоефективність.
А ще Тарас Бик провів для команд розробників воркшоп із варіантів залучення їхніх стартапів до програм відновлення.
Источник: Новости Одессы