Статус ЮНЕСКО паралізує роботу управління комунальним майном в Одесі — через бюрократію не можуть ані здати в оренду, ані продати.
Про таке заявив депутат міської ради Роман Сеник під час засідання постійної комісії з питань комунальної власності, економічної, інвестиційної, державної регуляторної політики та підприємництва.
За його словами, включення історичного центру Одеси до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО створило значні бюрократичні перешкоди для управління комунальним майном. Депутат поскаржився на складну систему погоджень, через яку будь-які дії з майном у межах охоронної зони фактично заблоковані.
Нині будь-які операції з комунальним майном потребують погодження з Міністерством культури, яке, у свою чергу, має отримати дозвіл контактної групи в Парижі.
«Це грандіозне досягнення міста, яке тепер нам вилазить боком зі всіх сторін. Це ЮНЕСКО. Щоб зробили на всю територію Одеси, всю Одесу в ЮНЕСКО, і ми взагалі щастя мали повне. Бо тепер не можемо ні один об’єкт комунальної власності ні здати в оренду, ні продати без погодження Мінкульту. Мінкульт без погодження контактної групи. Контактна група без бокала вина в Парижі. Розумієте? І в результаті в нас нічого, все що стосується зони ЮНЕСКО, не рухається в принципі», — сказав Сеник.
12 лютого в Одесі з офіційним візитом перебувала місія ЮНЕСКО та ІКОМОС. Представники обох організацій приїхали для збору інформації та консультацій щодо збереження об’єктів всесвітньої культурної спадщини в умовах загроз.
Минулого року в Одесі розширили зону історичного центру, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Влітку 2023 року українська сторона направила до Центру всесвітньої спадщини пропозиції щодо нових меж «Історичного центру Одеси».