Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Цього сезону Одещина отримає більший врожай ранніх зернових

    Станом на 16 липня 2024 року аграрії Одещини обмолотили майже 500 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, що становить понад 76% від плану збирання.

    Про це під час брифінгу розповіла речниця Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Тетяна Беженар, передає Українська Служба Інформації.

    Аграрії Одещини продовжують збирати врожай ранніх зернових 2024 року, жнива проходить в екстремальних умовах, каже Беженар, під час шаленої спеки та обстрілів, й повітряних тривог.

    Так, середня врожайність зернових та зернобобових культур на Одещині склала 35,8 центнера з гектара. Показник, за словами фахівців, збільшився, адже на початку жниви він був більше 30 ц/га.

    Він поступово зростає, за рахунок північних районів Одеської області, де було більше дощу та опадів. Відповідно й врожайність дещо більша, — розповіла Тетяна Беженар.

     

    Посіяли більше: цього сезону Одещина отримає більший врожай ранніх зернових (фото)

    Загалом, намолочено по області 1 млн 775 тис. тон зерна. Найбільша врожайність сьогодні у Білгород-Дінстровському районі — 41,1 ц/га, у Подільському — 40,4 ц/га, у Роздільнянському районі – 37,3 ц/г. Підвищилась врожайність у колишньому Татарбунарському районі, де в одному з фермерських господарств показник по пшениці складає 97 ц/га, гороху — 57 ц/га, ріпаку — 39,7 ц/га.

    Через посушливу осінь у 2023 році аграріям довелось зменшити площі посіву під озимі культури та збільшувати під ярі.

    Цього року фермери планують зібрати врожай на рівні минулого року, коли в області зібрали десь 4 млн тонн зернових культур. Так, у 2024 році в регіоні засіяно 729 тис. га озимих культур та ячменю, озимого ріпаку – 133,3 тис. га, ярих зернових та зернобобових – 266 тис. га.

    Крім того, Селекційний інститут та експериментальна база «Дачна» підприємства Одеської області наразі вже завершили збір зернових, які в подальшому йтимуть на насіння. Зазначимо, що саме насіння одеських селекціонерів використовуватимуть потім у посівах аграрії всієї країни.

    Кожен другий буханець в країні спечений саме з зерна насіння одеських селекціонерів. Це є показник І те, що сьогодні через війну деякі наукові установи, підприємства, вони не можуть функціонувати, на щастя в Одеській області наука продовжує функціонувати, щоб забезпечити посівним матеріалом вже для посівної 2025 року, – зауважила речниця департаменту.

    Цьогоріч на Одещині збільшили площі посівних для кавунів та баштанних культур. Якщо в минулому році це було 3, 2 тис. га, то в цьому це – 3,5 тис га. Основний ареал вирощування баштанних культур — Ізмаїльський, Білгород-Дінстровський, Одеський та Болградський райони.

    Розпочали ми збір на два тижні раніше, ніж зазвичай це все пов’язано з погодними кліматичними умовами. Весняні дощі, які були вони дали змогу врожаю вирости. А от спека, те що зараз відбувається, вона впливає на швидше достигання цих культур, — розповіла Беженар.

     

    Посіяли більше: цього сезону Одещина отримає більший врожай ранніх зернових (фото)

    Крім того, пекельна спека негативно вплинула на врожай ярих пізніх зернових культур. Сьогодні аграрії вже відчули проблеми із вирощуванням соняшника та кукурудзи. Підвищення середньодобової температури, яке відбулось у липні 2024 року може суттєво вплинути на майбутній врожай регіону, адже фахівці фіксували температури повітря у найжаркіші дні у 39 °С, водночас поверхня ґрунту прогрівалася до 68 °С.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Найкращі марки рому: що п’ють в Україні та світі

    А ви куштували напій піратів? Можна не сумніватися, що не менш як половина читачів відповість на це питання негативно. Найпопулярніший інгредієнт незліченної кількості коктейлів дуже гарний і в чистому вигляді, тому продегустувати його потрібно обов’язково. Питання в тому, як вибрати справжній ром, якщо ви про нього майже нічого знаєте. Спробуємо вас зорієнтувати, запропонувавши рейтинг найкращих […]

    Лучшие марки рома: что пьют в Украине и мире

    А вы пробовали напиток пиратов? Можно не сомневаться, что не менее половины читателей ответит на этот вопрос отрицательно. Популярнейший ингредиент бесчисленного количества коктейлей очень хорош и в чистом виде, так что продегустировать его нужно обязательно. Вопрос в том, как выбрать настоящий ром, если вы о нем почти ничего знаете. Попробуем вас сориентировать, предложив рейтинг лучших марок […]

    Оборудование для испытания бетона и его роль

    Бетон является основным строительным материалом для возведения зданий, мостов и дорог. Его свойства должны соответствовать стандартам, чтобы конструкции могли выдерживать нагрузки и воздействие окружающей среды. Лабораторное оборудование для испытаний бетона помогает проверить его прочностные, физико-химические и эксплуатационные характеристики. Чтобы проверка прочности бетона было точным, важно применять качественное оборудование. Для чего проводятся испытания бетона? Основная цель испытаний бетона […]

    Индикаторные полоски для лабораторных тестов

    Они представляют собой простой и эффективный инструмент для проведения анализа различных образцов. Они представляют собой небольшие полоски, пропитанные специальными реагентами, которые вступают в химическую реакцию с анализируемым веществом. Эти полоски широко используются в медицине, экологии, пищевой промышленности, а также в образовательных и научных исследованиях. Особенности индикаторных полосок Индикаторные полоски работают на основе реакции между реагентом, […]