Днями про цю ситуацію написали ЗМІ: деякі артефакти з колекції одеського Археологічного музею з’явилися на сайті, де продаються предмети культури та історії. Якщо там справді продаються речі з колекції музею, — це незаконно, і це значить, що їх, можливо, виставив на продаж хтось, хто має доступ до колекції.
Українська Служба Інформації попросила коментар у керівництва музею.
Предмети історії та культури у вільному продажу, причому з музейної колекції, – це скандал. На жаль, таке іноді буває в Україні, однак це абсолютно протизаконно. Про ситуацію з речами з одеського Археологічного музею декілька днів тому розповіло видання «Думська». І тепер кореспондент УСІ попросив про коментар директора музея, Ігоря Піструїла. Він погодився дати відповіді, але без подробиць про хід слідства, поки воно не завершено.
Як ви можете прокоментувати ситуацію що склалася з речами з музею, і що власне сталося?
Можу прокоментувати лише те, що я знаю, а це небагато, на жаль. Десь 15 квітня на сайті «Віоліті» з’явилася фотографія речей з номерами нашого музею.
Що відомо про цей сайт?
Я про нього не дуже багато знаю. вперше зайшов на нього нещодавно. Це сайт, на якому йле продаж, якщо правильно розумію, різноманітних предметів культури. І там дуже багато археологічних знахідок. Я не знаю, яким шляхом вони туди потрапляють. І на цьому сайті з’явилися ці речі. Йдеться про люльки для куріння. Вони специфічні. Їх виробляли з 16 по 19 сторіччя з глини, на південь України вони потрапляли, якщо не помиляюся, з Туреччини. У нас у музеї була колекція ціх люльок, і ось на сайті з’явилися фото, з музейними номерами, начебто вони продаються.
16 квітня ввечері ми дізналися про це, а 17-го я намагався зробити все, що від мене залежить, щоби ці предмети повернулися, якщо вони дійсно пропали.
Тобто ви звернулися до правоохоронців?
Так, до правоохоронних органів. З’ясувалося, що правоохоронні органи були вже були кимось повідомлені, вони знали про це. Я написав заяву з проханням з’ясувати, що відбувається. І якщо дійсно музейні предмети, які складають національне надбання України, пропали з музею, – то повернути їх до фондів музею.
Тобто, я написав заяву до поліції, наразі триває слідство. Поки триває слідство, я не можу давати коментарі про його хід. Тим більш, шо слідчі нам не повідомляють про хід слідства. Ми надали їм усю необхідну інформацію з цього проводу.
Що далі, чекаємо результати слідства?
Так, ми зі свого боку поки не можемо сказати – пропало чи ні, вкрали чи ні. Це питання до поліції по завершенню слідства. Ми перевіряємо наявність цих предметів у наших колекціях – усе може бути. Але склалася така ситуація, що у нас не вистачає людей, зокрема за штатним розкладом у фондах працює 5 людей, але фактично працює… півтори людини. Тому ми не можемо швидко це з’ясувати. Це дещо ускладнює ситуацію. Тим більше, що одна співробітниця зараз у відпустці а інша на конференції.
Що б ви хотіли додати?
Ми сподіваємось, що усі ці предмети знайдуться. Думаємо, що питання вирішиться. Ми дуже переймаємося за нашу колекцію. Нас небагато, до того склад працівників музею дещо оновився. Деякі поїхали за кордон, деякі пішли в армію. Зараз ми усе це перевіряємо. І сподіваємось на підтримку і розуміння одеситів.
Як тільки слідство закінчиться і в мене буде якесь повідомлення для преси, – а я сподіваюсь, усе буде добре, – то я запрошу кореспондентів і дам розгорнуте інтерв’ю.
Источник: Новости Одессы