Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Винахідник з Миколаєва створює унікальні зарядні рюкзаки та посилюючі антени для дронів

    Науковці наближають нашу перемогу. Завдяки новим технологічним розробкам українських винахідників наші військові можуть успішно протистояти ворогу, здобувати перевагу на полі бою, стаючи сильнішими та більш витривалими. Винахідник Ростислав Желясков створює такі унікальні речі. Наприклад, зарядний рюкзак від розробника здатен одночасно обслуговувати телефони, заряджати дрони, рації та підтримувати роботу Starlink. Бійці, які вже випробували ці пристрої, повідомляють, що такі акумуляторні наплічники дуже сприяють їхній роботі.

    Більше про унікальні розробки, а саме як вони працюють, тестові моделі та нові ідеї кореспондентка Української Служби Інформації Тетяна Горбонос дізнавалась у самого винахідника.

    Після початку повномасштабної війни Ростислав Желясков долучився до громадської організації «Миколаїв понад усе». У спілкуванні з волонтерами та військовими він побачив, у чому саме є потреба та почав виробляти унікальні зарядні рюкзаки. Згодом винахідник удосконалив зарядні станції та почав випускати посилюючі антени для керування коптерами. Остання розробка має більш потужні характеристики, ніж в інших виробників та здатна забезпечувати польоти на 12 кілометрів без втрати зв’язку. Це дозволяє операторам дронів виконувати завдання на більш безпечних для життя відстанях.

    Розкажіть cпочатку про себе: де ви здобули технічні знання?

    До початку повномасштабного вторгнення я працював, та й зараз працюю, з системами безпеки: встановлюємо відеоспостереження, охоронні системи. Освіту здобув в Одеському політехнічному університеті.

    Як доєднались до волонтерського руху у Миколаєві?

    Декілька друзів напочатку війни пішли служити, тому що вони були військовими: пройшли через АТО та 25 лютого пішли боронити країну. Ми почали одразу допомагати. Вони телефонували, говорили, що нема що їсти, їх треба перевдягти, казали під’їдьте, будь ласка, заберіть додому… щось, бо тут вони були дуже близько до Миколаєва, буквально за декілька кілометрів. Ми їздили їм допомагали, ось так ми й почали волонтерити.

    Як створили перший зарядний рюкзак?

    Це була просто ідея, яка народилася десь через місяць від початку великої війни. Декілька місяців я просто ходив про неї міркував, дивився те, що можна придбати, щоб це все зібрати. На початку літа був готовий цей прототип. І саме тоді ми познайомились з Оленою Візітіу (прим. ред. – волонтерка, керівниця ГО «Миколаїв понад усе»): з нею все й почалося – збірка цих зарядних рюкзаків. Їй сподобалось, і, відверто кажучи, на той момент я не знав, кому саме вони можуть бути потрібні – усі мої хлопці, з якими спілкувався, їм нічого не треба було, оскільки вони знаходились неподалік від Миколаєва. Та коли ми почали обговорювати це з Оленою, з’явилися потреби від інших підрозділів. Так почали виготовляти їм такі рюкзаки.

    Розкажіть про рюкзак, чим він корисний на фронті?

    Рюкзак є надзвичайно корисним на фронті завдяки своїм функціональним можливостям. Виготовлений у зручній формі, він обладнаний літій-залізо-фосфатним акумулятором, який, до речі, не горить, якщо його пробʼє уламок чи будь-що його пошкодить – на відміну від акумуляторів такого типу як linmc чи li-ion.

    До нього доєднується інвертор на 600W, щоб можна було під’єднати різні пристрої, такі як система Starlink або будь-що інше, що вимагає живлення 220v, та блок з USB розеточок, який забезпечує можливість працювати з підключеним комп’ютером, заряджати телефони, акумулятори від дрону Mavic та інше, що треба підживити від 5v або 12v. Саме на цьому блоці ми зараз почали розміщувати й розетки 220v, щоб взагалі не лазити в рюкзак, а просто витягти той блок та всі роз’єми та почати користуватися одразу. У цілому пристрої заряджаються приблизно 8 годин, ємності одного вистачить, щоб зарядити телефон близько 100 разів.

    Підживлює до 70 годин: винахідник з Миколаєва створює унікальні зарядні рюкзаки та посилюючі антени для дронів (фото, відео)

    Підживлює до 70 годин: винахідник з Миколаєва створює унікальні зарядні рюкзаки та посилюючі антени для дронів (фото, відео)

    Наскільки вистачає живлення рюкзака?

    Це залежить від того, який запит дає підрозділ. Зазвичай зараз ми збираємо наплічники приблизно на 35 годин роботи самого Starlink. А так, в принципі, все буде залежати від їх задач і потреб. Було навіть, що збирали найпотужніший на 70-80 годин – хлопцям було потрібно, щоб він працював до трьох діб.

    Вам хтось допомагає збирати ці станції?

    Так, на цей час збирає рюкзаки моя дружина. Вона все паяє, збирає. Напочатку я збирав, а потім з’явилась робота вже альтернативна, тому що ми почали ще розробляти антени для керування дронами, для підсилення зв’язку, адже РЕБи дуже глушать дрони. Дружина почала займатись саме рюкзаками. Вона їх збирає майже повністю, я трішки їй допомагаю.

    Скільки таких рюкзаків ви відправили на передову?

    Десь близько п’ятдесяти одиниць, десь так, плюс-мінус.

    Думали поставити це на потік, вийти на серйозне виробництво?

    Для військових в принципі це можливо. Можна все це поставити, але де брати стільки коштів? Ми думали почати щось робити для цивільних, можливо ці вироби продавати і на виручені кошти вже фінансувати цей проєкт. Поки міркуємо, можливо розпочнемо з наступного року.

    Скільки часу потрібно, щоб зібрати акумуляторні наплічники?

    Якщо є запит на рюкзачок, то десь за два дні ми повністю його збираємо. Якщо прямо зранку присісти й до вечора, його можна зібрати, але щоб не дуже сильно себе перевантажувати, комплектуємо десь впродовж двох днів. Одна людина спокійнісінько це робить: все спаюється, перевіряється, заряджається там і видається готовий результат. Немає такого, що ми їх кожен день робимо – десь раз на тиждень, як зібрали гроші, закупили, зробили та передали хлопцям під запит. На них є завжди черга, але треба чекати, поки зберемо кошти та закупимо все необхідне.

    А антени?

    Що стосується антен, у нас все впирається в доставляння підсилювачів з Китаю. Наприклад, зараз в нас є десь 20 запитів, але ми все ще чекаємо підсилювачі: вони застрягли в Польщі з цим страйком перевізників і десь два чи три тижні вони ніяк не доїдуть. Вже все є, але чекаємо підсилювачі.

     

    Підживлює до 70 годин: винахідник з Миколаєва створює унікальні зарядні рюкзаки та посилюючі антени для дронів (фото, відео)

    Антени для керування дронами, які використовують для підсилення зв’язку

     

    Хтось ще робить протиребові антени крім вас?

    Є звичайно китайські бренди, які виготовляють такі антени заводські. Ми в принципі почали свої розробляти на заміну антенам китайського бренду Alientech, який коштує понад 30 тис. грн. Хлопці жаліються, що вона доволі дорога, тому вони не можуть закупити кожен для себе таку антену, купують на трьох і по черзі використовують. Питали, що можна придумати, й ми почали міркувати. Десь пів року ми розробляли прототипи, тестували. Зараз ми вийшли на суму десь 15 500 грн за повністю готову антену, яка, якщо порівнювати з Alientech, на 30% буде більш потужною. Це більш ніж вдвічі дешевше.

    Розвиток технологій – це шлях перемоги у майбутньому. Чи можна сказати, що в обставинах війни українські розробники та технарі вдосконалили свої навички та в країні стався технологічний прогрес?

    Скоріш за все так. Є більше запитів, яких раніше не було. Починаєш щось нове придумувати, можливо і щось старе згадувати, що було давно забутим.

    Які у вас плани, можливо є якісь нові ідеї?

    Поки в планах запустити рюкзачки для цивільних. Потім хочемо довести до ладу антени, тому що в неї все ще є «дитячі хвороби» – трішечки там треба доробити, трішечки тут, але все це такі дрібниці. А далі, можливо, зробимо ще більш потужну антену, але це все з наступного року.

    Ці вдосконалення пристроїв відбуваються завдяки відгукам військових?

    Так, ми завжди на зв’язку. Вони говорять: «Хочемо так чи так». Наприклад, зараз будемо ще додавати ще можливість заживлювати антену та її підсилювачі від окремого акумулятору, який може стояти, наприклад, у бліндажі. Накладаємо кабель до антени, вона вішається: там є вбудований акумулятор, який працює, якщо влітку, то ми замірювали – десь 14 годин; взимку вона буде 7-8 годин «на ходу». Щоб постійно не виходити з бліндажа – знімати антену, ставити її на зарядку, перемикати в іншу, яка заряджена – ми робимо роз’єм, щоб прокласти кабель і там всередині під’єднати у бліндажі до 12-вольтового акумулятора, який продовжить працювати.

     

    Підживлює до 70 годин: винахідник з Миколаєва створює унікальні зарядні рюкзаки та посилюючі антени для дронів (фото, відео)

    Майстерня винахідника Ростислава Желяскова

     

    Що плануєте робити після перемоги?

    Напевно з місяць просто відпочити, можливо кудись з’їздити та просто розслабитись. Спробувати трішки забути про все це – відключитись хоча б ненадовго.

    На що зараз збираєте?

    На рюкзаки у нашій громадській організації відкритий постійний збір. Антени фінансуються непогано, їх оплачують самі хлопці. Є багато підрозділів, у яких є свої волонтери, які самі збирають і просто вже нас фінансують. Крім того, наша організація також під’єдналася до збору на антени.

    Собівартість міні-зарядної станції у рюкзаку починається від 25 тис грн, може коштувати й більше, в залежності від комплектації. Підтримати волонтерів у виробництві військових зарядних рюкзаків, які наразі так необхідні для просування наших воїнів на гарячих ділянках фронту, можна за цим посиланням та реквізитами. Донати дадуть змогу купувати необхідні деталі для нових зарядних станцій.

    Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Сколько стоит страховка на авто в Одессе?

    Стоимость автострахования в Одессе, как и в любом другом городе, зависит от множества факторов. Ответ на вопрос “Сколько стоит страховка на авто Украина?” может значительно варьироваться в зависимости от типа автомобиля, его возраста, марки, объема двигателя, а также от выбранных страховых опций и компании. Основные виды автострахования в Одессе ОСАГО. Эта страховка является обязательной для […]

    Зоомагазин MasterZoo: лучшие товары для домашних питомцев

    Завели щенка, котенка, хомячка или даже игуану? Обязательно купите для маленького жителя все самое необходимое. Понадобится индивидуальный набор корма, покупка лежанки для сна, лотка, посуды. В зависимости от вида животного может потребоваться одежда и аксессуары, самый необходимый инвентарь для прогулки. В современном зоомагазине Masterzoo сети сервисов zakaz.ua несложно отыскать все для заботы о домашних питомцах: […]

    Как использовать майнинг пул для эффективной добычи биткоинов?

    Майнинг криптовалют, особенно биткоина, становится все более конкурентным процессом, требующим значительных вычислительных ресурсов. В этих условиях майнеры ищут оптимальные решения для повышения эффективности своих операций. Одним из таких решений является использование майнинг пулов, которые объединяют мощности участников для увеличения шансов на успешный майнинг. В этой статье мы рассмотрим, как использовать WhitePool — один из популярных пулов, чтобы […]

    Правила використання віскі для фламбування

    Така кулінарна техніка родом із Франції, назва якої перекладається як «палати», передбачає обробку страви спиртом, що горить. Для цього використовують різний алкоголь, наприклад, віскі. Напій має димні та пряні ноти, які передаються їжі під час фламбування. Як обрати віскі При підборі спиртного враховуйте міцність, смак та поєднання з компонентами страви. Для фламбування використовують віскі з […]