Добре налаштований кулемет та наш військовослужбовець – це вбивчий тандем, впевнені тероборонці. Кулемети про які йдеться, не нові, але цілком боєздатні.
Про це повідомили у 122 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ.
Під час атак іранськими дронами-камікадзе одним з найкращих зенітних засобів проти ударних БПЛА стали спарені кулемети Максима. Причина – у водяному охолодженні ствола. Ствол “Максима” майже весь час знаходиться у воді, кулемет може безперервно стріляти кілька хвилин і випустити в дрони 2 тис. куль перед тим, як вода закипить. Такий режим стрілянини сучасним кулеметам і не снився, зазначають захисники.
Як можна побачити на фото, на спарку кулеметів встановлюють зенітні приціли, що підвищує влучність стрільби по цілях у повітрі.
Кулемет Максима — станковий кулемет, розроблений британським зброярем американського походження Гайремом Стівенсом Максимом у 1883 році. Він став одним із родоначальників автоматичної зброї, і широко використовувався під час англо-бурської війни 1899-1902, Першої та Другої світової воєн, а також у багатьох сучасних війнах.
На початку 2022 року з консервації дістали понад 30 тисяч кулеметів Максима, розповідають захисники.
Бійці ЗСУ використовують кулемет «Максим», який може безперервно бити ворога, тому «Максим» в нинішніх умовах – цілком ефективний. «Максими» обороняють Україну – тепер на надсучасному фронті протиповітряної оборони. За допомогою цих кулеметів наші захисники збивають «Шахеди», – наголошують в одеській бригаді ТРО.
Источник: Новости Одессы