Новорічні та різдвяні свята – найкращий час для родинних кінопереглядів.
Редакція Української Служби Інформації підібрала фільми й мультфільми українського виробництва про новорічні свята та небачені дива. Приємного перегляду.
«Ескімоска» (2012)
Перший український мультсеріал, створений з використанням технологій 3D.
Ескімоска, її родина та друзі живуть у казковій Арктиці. Кожного дня Ескімоска рибалить на маленькій бухті зі своїми друзями Розумником, Громилою та домашнім улюбленцем Оленем. Щоразу вони знаходять якийсь загадковий предмет, що плаває у воді, і намагаються відкрити для себе його істинне призначення. Але в процесі пошуку вони постійно потрапляють у кумедні ситуації.
Режисер першого сезону – Олексій Шапарєв, Євген Єрмак (2-4 сезони).
«Микита Кожум’яка» (2013)
Український 3D-анімаційний фільм-фентезі, режисера Мануки Депояна за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки. Фільм розповідає про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми.
«Клара та Чарівний Дракон» (2019)
Мультфільм створено українською студією Image Pictures. Режисер – Олександр Клименко. Стрічка розповідає про пригоди дівчини Клари, яка намагається врятувати чарівного дракона від сил зла.
Раз на тисячу років в казковому лісі з’являється чарівний дракон, який має надзвичайні здібності. За його чарами розпочали полювання сили зла. Дівчина Клара разом з двома друзями Єнотом і Гномом вирішують врятувати дракона і повернути його додому. Під час мандрівки друзі дізнаються, що сили зла насправді полюють не тільки на дракона, а також на Клару.
«Тільки Диво» (2019)
Український фентезійний фільм режисерки та сценаристки Олени Каретник. Новорічна фентезі, зі спецефектами, фантастичними істотами та захопливими пригодами.
Події розгортаються у чарівній країні, у період так званого Малого льодовикового періоду. У мальовничому містечку, що сховалося посеред розлогих гір, живе родина хлопчика Северина. Його батько відчайдушно захищав рідне місто від наступу великої криги – тривалої зими, що тягнеться вже майже сім років. Але сили чоловіка вичерпались, він важко захворів і врятувати його може лише один відомий лікар Миколай, майже святий, якого потрібно привезти до них у місто. Северин та його сестра Аніка відправляються у довгий шлях до лікаря та потрапляють у цілий вир неймовірних пригод…
«Пекельна Хоругва або Різдво Козацьке» (2019)
Український художній фільм-казка режисера Михайла Кострова.
«Пекельна Хоругва» — це запальна суміш з українського фольклору, масштабних бойових сцен, історії кохання та дружби і, звичайно ж, гумору. І зовсім неочікувано глядач отримує ідеальну різдвяну казку для всієї родини.
Сценарій до фільму базується на казці українського сценариста та казкаря-лірника Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».
«Мій дідусь — Дід Мороз» (2020)
Новорічна сімейна комедія режисера Сергія Шляхтюка про пригоди 9-річного хлопчика Максима, який самостійно вирушив до Києва шукати свого Дідуся Мороза.
Це перший український новорічний фільм, забезпечений можливістю перегляду в кінотеатрах для людей з порушеннями зору та слуху. Фільм адаптували під застосунки Earcatch та Subcatch, що дозволять «побачити» та «почути» фільм людям з вадами зору та слуху.
«Щедрик» (2022)
Історична драма «Щедрик» знята у копродукції України та Польщі. Режисувала Олеся Моргунець-Ісаєнко за сценарієм Ксенії Заставської. Аби дотримуватися історичної достовірності, багато консультувалися з істориками та краєзнавцями, представниками різних діаспор. Фінансування проекту здійснене у рівних частинах українською та польською сторонами.
Дія фільму відбувається в тридцяті роки минулого століття в Івано-Франківську, який тоді називали Станіславів. Змінюються імперії та правлячі режими, що ворогують між собою. Декілька сімей різних національностей живуть в одному будинку, і їхнє життя не можна назвати щасливим і спокійним. Завдяки вчителю співу Софії, діти забувають про жахіття сьогодення.
«Колядки на Кудрявці» (2022)
Різдвяний музичний фільм. Режисерка – Лірон Добровольска. Оператор-постановник – Віктор Чорномиз.
Вісім давніх колядок були зібрані в спеціальних пошукових експедиціях. Тепер вони знайшли нове дихання в поєднанні з електронним саундом Ярослава Маяка та вперше пролунали на широку аудиторію голосами відомих українських артистів: JAMALA, DANTES, WELLBOY, Tонка, Lely45, ЮЮ, Tery, ЩукаРиба.
Мета проєкту — збереження українських традицій Різдва, які роками піддавали пропагуванню «шароварщини», а також осучаснення їх крутим саундом. Адже це частина нашого сьогодення, а не заховане в скриню сакральне минуле.
Источник: Новости Одессы