За останні 9 місяців за різних обставин з Одеського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф звільнилося понад 600 працівників. Через нестачу кадрів в Одесі щоденно не виїжджає на маршрут 20 машин екстренки.
Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов.
«Ми всі розуміємо — потрібно виконувати плани мобілізації. Нашим військовим на фронті теж потрібні медики. Але ж не на шкоду тим, хто в тилу. Не можна залишати мільйонне місто, яке потерпає від регулярних ворожих обстрілів, без екстреної допомоги», — каже Труханов.
За його словами, якщо не буде заброньовано тих, хто ще залишився у службі, то може статися так, що не буде кому приїхати на виклик. І від цього не застрахований жоден: ні робітник ТЦК, ні державний службовець, ні охоронець приватної охорони. І навіть родина військового, що сьогодні боронить Україну на фронті.
Тож депутати міськради направили «до відповідальних органів» депутатське звернення, щодо бронювання працівників Одеського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф.
Раніше незалежна профспілкова організація Одеського обласного Центру Екстреної медичної допомоги звернулися до президента України із петицією з проханням забронювати співробітників «екстренки» від мобілізації.
Перед тим, 11 червня між військовослужбовцями територіального центру комплектації та соціальної підтримки та медиками екстреної швидкої допомоги сталася бійка.
Спочатку була інформація, що водій швидкої допомоги прийшов оновити свої дані в Київській ТЦК та СП, але його відмовилися відпускати додому. Внаслідок стресу йому стало зле, і на допомогу було викликано швидку. Проте, коли медики прибули, їх також силоміць утримували у центрі комплектування. Коли інші співробітники швидкої дізналися про ситуацію, вони організували протест з сиренами біля військкомату. Ця акція привернула увагу, і затриманих водія та медиків було звільнено.
Пізніше в Одеському обласному ТЦК та СП заявили, що один з громадян нібито відмовився надати документи, що посвідчують особу та військово-облікові документи. У зв’язку з цим, представники поліції, разом з військовослужбовцями Київського РТЦК та СП затримали його та доставили для оновлення облікових даних, як того вимагає закон.
Військкоми ніби одразу викликали поліцію й правоохоронцям також медики відмовилися надавати документи тож їх були затримали.
Водночас фельдшер «швидкої» Богдан Величко, який був учасником інциденту розповів, що їх викликали в ТЦК й там вони виявили чоловіка, який скаржився на нудоту та головний біль. Медики виявили у нього забої голови й хотіли його ушпиталити, але в ТЦК заявили, що в них свій медик й він вирішив, що ушпиталення чоловіку не потрібно.
За словами медика, поліцію викликали не раз: перший раз правоохоронці не склали жодних актів, заявивши, що ТЦК то режимний об’єкт й вони там не мають повноважень. Вдруге поліцейські склали акт й перебували з медиками до кінця.
Після цього у Центрі екстреної медичної допомоги відреагували на конфлікт між медиками та військовослужбовцями з ТЦК в Одесі й зазначили, що питання щодо бронювання медиків вирішать найближчим часом. Всі бригади швидкої працюють у звичайному режимі.