Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Ловити та вживати морепродукти не можна: Чорне море ще не очистилося після підриву Каховської дамби

    Хоча пройшло вже 5 місяців після підриву рашистами дамби Каховської ГЕС, екологічна система одеського узбережжя досить отруєна.

    Про це повідомив директор Українського національного центру екології моря Віктор Коморін на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, передає кореспондент Української Служби Інформації.

    Підрив каховської дамби вночі 6 жовтня рашистами спричинив екологічну катастрофу. Величезна кількість прісної води з токсичними речовинами потрапила у море з водосховища. Кількість токсичних речовин у морі та водоймах Одещини на той час перевищувало у сотні та тисячі разів.

    Фахівці екології Чорного моря зробили також аналіз молюсків та риби Одеського узбережжя. Аналіз мідій та кефалі показав, що в деяких випадках концентрація цих речовин у сотні та тисячі разів більше, ніж це допустимо. Вчені стверджують, що близько 50% мідій, які були старші 3-х років, одразу після підриву дамби загинули. Тобто, отрута, яка потрапила у морську воду не розповсюдилась по всьому Чорному морі, а накопичилась в ланках харчового ланцюга біотів одеського узбережжя – від зоопланктону до дельфінів.

    Наразі токсичні речовини ще залишаються у Дніпро-Бузькому лимані та Одеській затоці, але ситуація коливається і залежить від погодних умов. Коли вітер дме від Дніпро-Бузького лиману до Одеси, чи коли море штормить, спостерігається збільшення біогенних та токсичних речовин у воді. Віктор Коморін стверджує, що коли був штиль, то вода очищувалася до придатних для купання показників, але морепродукти, виловлені на узбережжі Одеської затоки, в ніякому разі вживати не можна.

    Вчені регулярно досліджують морських жителів та навіть відправляють зразки до європейських лабораторій для більш прискіпливого аналізу. Але поки що ситуація не покращилась. Молюски та риба все ще отруєні.

    Пришвидшити очищення моря можуть шторми, які розподілять забруднення по всьому Чорному морі, але токсичні речовини мають тенденцію накопичуватися в трофічних ланцюгах екосистеми і виводяться дуже-дуже довго. Наприклад, деякі хлорорганічні речовини мають період розпаду десять – двадцять років, – стверджує Віктор Коморін.

    Війна ще триває, і над морем збивають ракети. Ракетне паливо – вкрай агресивна речовина, але наскільки це вплинуло за додаткове забруднення морської води, можливо буде оцінити після закінчення військових дій.

    Чи буде пляжний сезон наступного року – теж зараз важко сказати, бо це залежить від штормової погоди взимку, і від того, чи не буде за цей час додаткових джерел забруднення.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Урок английского языка онлайн: как он проходит

    Глубоко ошибочно считать, что выучить английский язык под руководством опытного преподавателя, это довольно просто. Таким мнением обычно руководствуются, пока на собственном опыте не убедятся, что процесс потребует существенных усилий. Избежать целого ряда проблем позволяют уроки английского языка онлайн. Такой современный подход предусматривает занятия в комфортных условиях, когда полностью отпадает необходимость в регулярных сборах и поездках. […]

    Термобілизна для спорту: зручність та ефективність

    Наявність спеціального одягу для занять спортом — важлива умова комфорту під час фізичних навантажень. Одним з обов’язкових елементів спортивного гардероба є термобілизна. Основні функції термобілизни Термобілизна — це особлива категорія одягу, яка одягається на перший шар. Вона потрібна для активного відпочинку, занять спортом, повсякденного носіння у холодну пору року. Завдяки своєму складу та крою ці вироби […]

    Купівля та продаж криптовалюти: де це доступно?

    Придбати ICP token, BTC, ETH та інші криптовалюти сьогодні не важко, оскільки ринок пропонує широкий вибір регульованих платформ. На таких торгових майданчиках можна легально скористатися всіма послугами. Але важливо пам’ятати, що цифрові активи, як і інші види інвестицій, мають плюси та мінуси. Переваги купівлі криптовалюти: Потенціал високого прибутку. Диверсифікація інвестиційного портфеля. Участь у інноваційних технологіях. Можливі […]

    Сколько стоит страховка на авто в Одессе?

    Стоимость автострахования в Одессе, как и в любом другом городе, зависит от множества факторов. Ответ на вопрос “Сколько стоит страховка на авто Украина?” может значительно варьироваться в зависимости от типа автомобиля, его возраста, марки, объема двигателя, а также от выбранных страховых опций и компании. Основные виды автострахования в Одессе ОСАГО. Эта страховка является обязательной для […]