Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Ловити та вживати морепродукти не можна: Чорне море ще не очистилося після підриву Каховської дамби

    Хоча пройшло вже 5 місяців після підриву рашистами дамби Каховської ГЕС, екологічна система одеського узбережжя досить отруєна.

    Про це повідомив директор Українського національного центру екології моря Віктор Коморін на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, передає кореспондент Української Служби Інформації.

    Підрив каховської дамби вночі 6 жовтня рашистами спричинив екологічну катастрофу. Величезна кількість прісної води з токсичними речовинами потрапила у море з водосховища. Кількість токсичних речовин у морі та водоймах Одещини на той час перевищувало у сотні та тисячі разів.

    Фахівці екології Чорного моря зробили також аналіз молюсків та риби Одеського узбережжя. Аналіз мідій та кефалі показав, що в деяких випадках концентрація цих речовин у сотні та тисячі разів більше, ніж це допустимо. Вчені стверджують, що близько 50% мідій, які були старші 3-х років, одразу після підриву дамби загинули. Тобто, отрута, яка потрапила у морську воду не розповсюдилась по всьому Чорному морі, а накопичилась в ланках харчового ланцюга біотів одеського узбережжя – від зоопланктону до дельфінів.

    Наразі токсичні речовини ще залишаються у Дніпро-Бузькому лимані та Одеській затоці, але ситуація коливається і залежить від погодних умов. Коли вітер дме від Дніпро-Бузького лиману до Одеси, чи коли море штормить, спостерігається збільшення біогенних та токсичних речовин у воді. Віктор Коморін стверджує, що коли був штиль, то вода очищувалася до придатних для купання показників, але морепродукти, виловлені на узбережжі Одеської затоки, в ніякому разі вживати не можна.

    Вчені регулярно досліджують морських жителів та навіть відправляють зразки до європейських лабораторій для більш прискіпливого аналізу. Але поки що ситуація не покращилась. Молюски та риба все ще отруєні.

    Пришвидшити очищення моря можуть шторми, які розподілять забруднення по всьому Чорному морі, але токсичні речовини мають тенденцію накопичуватися в трофічних ланцюгах екосистеми і виводяться дуже-дуже довго. Наприклад, деякі хлорорганічні речовини мають період розпаду десять – двадцять років, – стверджує Віктор Коморін.

    Війна ще триває, і над морем збивають ракети. Ракетне паливо – вкрай агресивна речовина, але наскільки це вплинуло за додаткове забруднення морської води, можливо буде оцінити після закінчення військових дій.

    Чи буде пляжний сезон наступного року – теж зараз важко сказати, бо це залежить від штормової погоди взимку, і від того, чи не буде за цей час додаткових джерел забруднення.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Факультет судового та міжнародного права Національного університету «Одеська юридична академія»

    ФАКУЛЬТЕТ СУДОВОГО ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА Національного університету «Одеська юридична академія» – протягом 27-ми років флагман та лідер вищої юридичної освіти Південного регіону. https://clx.by/fsmpnuoua ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ за наступними спеціальностями: БАКАЛАВРАТ D8 Право  (вступ від 150 балів); D9 Міжнародне право (вступ від 150 балів); С3 Міжнародні відносини (вступ від 150 балів); D1 Облік та оподаткування  (вступ […]

    «27 миллионов» или бюджет в минусе: одесское «Динамо» опубликовало факты о своей деятельности

    Одесская областная организация ФСТ «Динамо» Украины опубликовала детальный отчёт о своей финансовой деятельности за 2024–2025 годы,  в качестве опровержений спекуляций о «27 миллионах прибыли». Чиновники от спорта заявляют о критическом дефиците бюджета после сокращения финансирования. Организация имеет статус неприбыльной, а все поступления в 2024 году были направлены исключительно на уставную деятельность — предоставление бесплатных социальных […]

    Купить авто за криптовалюту и другие крупные покупки в эпоху цифровых активов

    Интерес к использованию криптовалют в реальной жизни уже давно вышел за рамки инвестиций и трейдинга. Все больше держателей цифровых активов задумываются: почему бы не тратить крипту так же легко, как фиатные деньги? Особенно когда речь идет о крупных покупках — машинах, недвижимости или технике. Сегодня цифровые активы можно использовать для покупки автомобиля, квартиры и даже […]

    Ресторан японської кухні: смачні страви та традиції

    Їжа у Японії — це справжнє мистецтво. Вона вражає гурманів смаком та естетикою. В ресторанах гостям пропонують різноманітні страви японської кухні. Для їхнього приготування використовуються найсвіжиші інгредієнти. У цієї статті розглянемо особливості японської кухні і розповімо, які є популярні страви. Також спробуємо відповісти на питання, чому слід відвідати суші-бар. Основи японської кухні Відмінні риси, які […]