Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Міжнародний день захисту морських ссавців відзначається 19 лютого

    У Чорному та Азовському морях живуть три види морських ссавців: морська свиня, звичайний дельфін (білобок або тиртак) і дельфін афаліна. Всі вони вразливі,і військові дії несуть для кожного з них смертельну загрозу. Міжнародний день захисту морських ссавців був заснований у 1986 році щоб захистити китів від китобійного промислу, а зараз цей день актуален для захисту морських ссавців від вбивства внаслідок російської агресії.

    Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

    Перші повідомлення про мертвих дельфінів та морських свиней, яких викинуло на берег почали, з’являтися одразу після початку війни в Україні.

    Тоді вчені почали досліджувати вплив військових дій на ссавців.

    Згідно з результатами досліджень багато дельфінів і морських свиней гинуть під час військово-морських операцій внаслідок травм спричинених вибухами. Джерелом численних вибухів стали міни, морський бій за острів Зміїний, а також обстріл росіянами Одеського порту. Інші дельфіни помирають від декомпресійної хвороби, бо вибухи змушують їх підійматися на поверхню занадто швидко. Серйозну загрозу, за даними вчених, також становлять і гідролокатори, якими користується флот для виявлення підводних човнів, наведення торпед і зондування морського дна.

    Рік тому еколог, доктор біологічних наук Іван Русев та в. о. начальника державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Владислав Хрущ стверджували, що на початок березня 2023 року у Чорному морі вже загинули принаймні 50 тисяч дельфінів.

    Скільки ссавців загинуло на Азові, точно сказати неможливо, бо море повністю тимчасово контролюється росією.

    Всі ссавці Чорного та Азовського морів вразливі, для кожного існують загрози, деякі з них спільні, і кожна з тих загроз серйозна. За ствердженням професора зоології Івана Голдіна, серед цих загроз: випадкова загибель у рибальських сітках – щорічно гине 12-16 тисяч морських свиней; пошесть інвазійних видів у морі – від добре знайомої усім рапани до реброплава мнеміопсіса; відлови афалін до дельфінаріїв; забруднення моря; підводні шуми через будівництво зайвих споруд на кшталт Керченського мосту; бойові дії війська рф і руйнування, що спричинені ними.

    Всі вони діють, на всі треба зважати, з усіма треба щось робити. Бо само собою ніщо тут не розрулиться, як сказав поет – каже професор Голдін.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Сколько стоит страховка на авто в Одессе?

    Стоимость автострахования в Одессе, как и в любом другом городе, зависит от множества факторов. Ответ на вопрос “Сколько стоит страховка на авто Украина?” может значительно варьироваться в зависимости от типа автомобиля, его возраста, марки, объема двигателя, а также от выбранных страховых опций и компании. Основные виды автострахования в Одессе ОСАГО. Эта страховка является обязательной для […]

    Зоомагазин MasterZoo: лучшие товары для домашних питомцев

    Завели щенка, котенка, хомячка или даже игуану? Обязательно купите для маленького жителя все самое необходимое. Понадобится индивидуальный набор корма, покупка лежанки для сна, лотка, посуды. В зависимости от вида животного может потребоваться одежда и аксессуары, самый необходимый инвентарь для прогулки. В современном зоомагазине Masterzoo сети сервисов zakaz.ua несложно отыскать все для заботы о домашних питомцах: […]

    Как использовать майнинг пул для эффективной добычи биткоинов?

    Майнинг криптовалют, особенно биткоина, становится все более конкурентным процессом, требующим значительных вычислительных ресурсов. В этих условиях майнеры ищут оптимальные решения для повышения эффективности своих операций. Одним из таких решений является использование майнинг пулов, которые объединяют мощности участников для увеличения шансов на успешный майнинг. В этой статье мы рассмотрим, как использовать WhitePool — один из популярных пулов, чтобы […]

    Правила використання віскі для фламбування

    Така кулінарна техніка родом із Франції, назва якої перекладається як «палати», передбачає обробку страви спиртом, що горить. Для цього використовують різний алкоголь, наприклад, віскі. Напій має димні та пряні ноти, які передаються їжі під час фламбування. Як обрати віскі При підборі спиртного враховуйте міцність, смак та поєднання з компонентами страви. Для фламбування використовують віскі з […]