Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Міжнародний день захисту морських ссавців відзначається 19 лютого

  У Чорному та Азовському морях живуть три види морських ссавців: морська свиня, звичайний дельфін (білобок або тиртак) і дельфін афаліна. Всі вони вразливі,і військові дії несуть для кожного з них смертельну загрозу. Міжнародний день захисту морських ссавців був заснований у 1986 році щоб захистити китів від китобійного промислу, а зараз цей день актуален для захисту морських ссавців від вбивства внаслідок російської агресії.

  Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

  Перші повідомлення про мертвих дельфінів та морських свиней, яких викинуло на берег почали, з’являтися одразу після початку війни в Україні.

  Тоді вчені почали досліджувати вплив військових дій на ссавців.

  Згідно з результатами досліджень багато дельфінів і морських свиней гинуть під час військово-морських операцій внаслідок травм спричинених вибухами. Джерелом численних вибухів стали міни, морський бій за острів Зміїний, а також обстріл росіянами Одеського порту. Інші дельфіни помирають від декомпресійної хвороби, бо вибухи змушують їх підійматися на поверхню занадто швидко. Серйозну загрозу, за даними вчених, також становлять і гідролокатори, якими користується флот для виявлення підводних човнів, наведення торпед і зондування морського дна.

  Рік тому еколог, доктор біологічних наук Іван Русев та в. о. начальника державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Владислав Хрущ стверджували, що на початок березня 2023 року у Чорному морі вже загинули принаймні 50 тисяч дельфінів.

  Скільки ссавців загинуло на Азові, точно сказати неможливо, бо море повністю тимчасово контролюється росією.

  Всі ссавці Чорного та Азовського морів вразливі, для кожного існують загрози, деякі з них спільні, і кожна з тих загроз серйозна. За ствердженням професора зоології Івана Голдіна, серед цих загроз: випадкова загибель у рибальських сітках – щорічно гине 12-16 тисяч морських свиней; пошесть інвазійних видів у морі – від добре знайомої усім рапани до реброплава мнеміопсіса; відлови афалін до дельфінаріїв; забруднення моря; підводні шуми через будівництво зайвих споруд на кшталт Керченського мосту; бойові дії війська рф і руйнування, що спричинені ними.

  Всі вони діють, на всі треба зважати, з усіма треба щось робити. Бо само собою ніщо тут не розрулиться, як сказав поет – каже професор Голдін.

  Источник: Новости Одессы

  Добавить комментарий

  Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

  В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]

  Моторное масло 0W20: незаменимый элемент для вашего автомобиля

  Моторное масло 0W20 – это не просто жидкость, а важный компонент, обеспечивающий стабильную работу двигателя. Это масло для двигателя обладает уникальной вязкостью, что делает его особенно подходящим для использования в холодных климатических условиях. Оно обеспечивает легкий запуск двигателя при низких температурах, снижает трение и износ деталей, а также способствует более эффективному расходу топлива. Моторное масло […]

  Как на вкус виски Chivas Regal и что может испортить впечатление от дегустации напитка

  Шотландский виски Chivas Regal уверенно завоевал популярность далеко за пределами Европы. Алкогольный напиток ассоциируется с королевской изысканностью и большим удовольствием. Купанный виски в первые годы истории бренда готовили для подачи королеве Виктории братья Чиваса. В США такое спиртное стало популярным после Второй мировой войны. Среди ценителей Chivas Regal — Фрэнк Синатра и Дин Мартин. Сегодня […]

  Як смакує віскі Chivas Regal і що може зіпсувати враження від дегустації напою

  Шотландський віскі Chivas Regal впевнено завоював популярність далеко поза межами Європи. Алкогольний напій асоціюється з королівською вишуканістю та неабияким задоволенням. Купажований віскі в перші роки історії бренду готували для подавання королеві Вікторії брати Чівас. У США таке спиртне стало популярним після Другої світової війни. Серед поціновувачів Chivas Regal — Френк Сінатра та Дін Мартін. Сьогодні […]