Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Обираємо економний генератор для дому!

    Збільшені можливості ППО дозволили мінімізувати наслідки російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури, але такі спроби робляться знову і знову. Тож українцям важливо бути готовими до можливих блекаутів. Мешканцям приватних будинків у цьому плані простіше: вони можуть використовувати генератори, які у квартирі найчастіше застосовувати неможливо. Для домовласників за умов війни перше місце виходить питання окупності та економії. Бюджетний генератор від відомого виробника може мати хорошу надійність, але якісних матеріалів у ньому немає, витрата палива може виявитися занадто великою. Але якщо не вартість, то на що звертати увагу, щоби мінімізувати експлуатаційні витрати? Розкажемо у статті.

    СПОСОБИ ЗДЕШЕВЛЕННЯ ВАРТІСТИ РЕЗЕРВНОЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

    Принцип розрахунків дуже простий: яка витрата пального (вважай, грошей на його покупку) потрібна для виробництва 1 кВт електроенергії. У генераторів різних типів цей показник може відрізнятися досить значно. Двигун усіх міні-електростанцій – це ДВС, паливом якого може бути бензин, солярка чи природний газ. Розглянемо, який тип генераторів економічніший.

    БЕНЗИНОВИЙ

    Витрата палива знаходиться в межах 350-400 г на годину з розрахунку вироблення 1 кВт електрики. У перерахунку на гроші це приблизно 18–20 грн. Таким чином, п’ятигодинний блекаут коштуватиме 80–100 грн. Щоб зрозуміти багато це чи мало, потрібно порівняти витрати з іншими типами двигунів. Але бензиновий варіант дешевший за аналоги: ціни на генератори в Одесі стартують від 7000 грн.

    ДИЗЕЛЬНИЙ

    Тут витрата пального набагато менша, близько 250-300 г/кВт·год. Дизпаливо коштує ненабагато дешевше за преміальний А-95 і дорожче за А-95/А-92. Але навіть з огляду на це вартість генерації 1 кВт на годину буде нижчою, 13–15 грн. При цьому моторесурс у дизельних генераторів вищий, працювати без перерв вони можуть довше. Щоправда, і коштують суттєво дорожче: обладнання потужністю від 3 кВт коштуватиме щонайменше 20 тис. грн.

    ГАЗОВИЙ ГЕНЕРАТОР

    У них витрата приблизно однакова і для метану (магістральний газ), і для пропан-бутанової суміші (балонний газ) – 0,3–0,45 м3/кВт·год. Коли електрогенератор живиться від балона, на вироблення кіловату електроенергії ви витратите 8–11 грн. Якщо вдасться підключити електрогенератор до магістрального газопостачання, це буде найдешевший варіант, 3–5 грн за кіловат за годину. Але для його реалізації буде потрібно багато допусків, а у випадку зі зрідженим балонним газом потрібно враховувати витрати на його доставку. При цьому такі пристрої найдорожчі (від 25 000 грн за потужність 3 кВт).

    ВИСНОВОК

    Якщо ви хочете захиститися від нетривалих відключень, які трапляються рідко, купуйте бензиновий генератор, в Allo.ua в Одесі їх асортимент представлений більш ніж 1000 моделями. Дизельний вигідніше при частих та тривалих блекаутах. Що стосується газового, то все залежить від ваших можливостей і бажання. До того ж, такі електрогенератори у продажу зустрічаються рідко.

    Добавить комментарий

    Які популярні кольори металочерепиці у 2025

    Металочерепиця так само користується попитом і залишається одним з найпопулярніших покрівельних покриттів. Згодом зміни стосуються не лише технології виробництва, а також змінюються переваги покупців. Вони стосуються навіть декоративних даних, особливо відтінку. У 2025 році в Україні спостерігається тенденція до використання натуральних та глибоких відтінків металочерепиці. Покупці обирають природні кольори, які добре поєднуються з різним ландшафтом […]

    Какие популярные цвета металлочерепицы в 2025

    Металлочерепица всё так же пользуется спросом и остается одним из самых популярных кровельных покрытий. Со временем изменения касаются не только технологии производства, также меняются предпочтение покупателей. Они касаются в том числе и декоративных данных, особенно оттенка. В 2025 году в Украине наблюдается тенденция к использованию натуральных и глубоких оттенков металлочерепицы. Покупатели выбирают природные цвета, которые […]

    Венчурные инвестиции для бизнеса: как привлечь капитал в стартап

    Главная проблема начинающих предпринимателей – недостаток средств. Любое дело требует стартового капитала, который зачастую рассчитать не так уж просто. И как следствие, стартаперам приходится искать дополнительные источники финансирования. Таковыми могут стать венчурные инвестиции. Преимущества венчурных инвестиций для стартапа Для бизнеса венчурные инвестиции несут такие плюсы: Материальная помощь – прежде всего, стартап получает источник финансирования. Это способствует росту […]

    Найкращі марки рому: що п’ють в Україні та світі

    А ви куштували напій піратів? Можна не сумніватися, що не менш як половина читачів відповість на це питання негативно. Найпопулярніший інгредієнт незліченної кількості коктейлів дуже гарний і в чистому вигляді, тому продегустувати його потрібно обов’язково. Питання в тому, як вибрати справжній ром, якщо ви про нього майже нічого знаєте. Спробуємо вас зорієнтувати, запропонувавши рейтинг найкращих […]