Ініціатива декількох людей перетворилася у потужний мистецький рух, який є відомим далеко за межами Бессарабії. Студія була заснована 19 березня 2018 року в Болграді. Нині вона має дві окремі трупи, двох режисерів, та планує захистити звання «народного колективу» передає Бессарабія.UA.
За шість років діяльності студія «ОнгЪл» отримала декілька престижних нагород, у тому числі й гран-прі, на міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалях театрального мистецтва. Також є постійним учасником міжнародного фестивалю комедійних театрів у місті Тополовград, Республіка Болгарія (має нагороди, кубки та грамоти від болгарського уряду). Є чим пишатися й окремим акторам студії. Так, Яна Варимез – випускниця студії 2023 року – сьогодні є студенткою першого курсу Театрального ЗВО в Болгарії, де успішно продовжує опановувати акторську професію.
Крім того, діяльність студії підштовхнула місцеву владу Болграда заснувати традиційний Міжнародний театральний бієнале (тобто кожні два роки) «Болград фест», який є майданчиком для театралів-аматорів з України, Болгарії, Молдови та Італії. Такі фестивалі, попри пандемію коронавірусу та війну, відбулися у 2020 та 2023 роках.
«Студія зараз є невіддільною частиною культурного життя Болградської громади. Ми надали артистам кабінети для роботи, сцену, технічні та інші умови. Ми бачимо в цьому великий творчий потенціал і намагаємося його підтримувати. Вважаємо, що цей колектив вже досягнув певного статусу та популярності, тому будемо готувати його на присвоєння звання «народного колективу». Маємо надію, що ми пройдемо цю процедуру», — розповіла Ольга Коршок, директорка КЗ «Центр культури та дозвілля» Болградської міської ради.
Студія як художній колектив КЗ «Центр культури та дозвілля» Болградської міської ради має дві трупи та двох режисерів — Наталю Волошину та Серафима Савченка.
«Дякую всім, хто дає нам прекрасну можливість дарувати людям тепло і радість у такий нелегкий час. Ми за цей час подорослішали, набралися певного досвіду і стараємося вдосконалювати свою майстерність, тому що головний критерій успіху для всіх, хто служить у театрі — це любов і визнання глядачів. Реакція та любов глядача — це джерело енергії, яка необхідна для життя театру! Тож, я хочу подякувати нашим друзям і глядачам та чекаю на наших виставах!» – розповідає нашому виданню Наталя Волошина, режисерка студії.
«Вітаю всю нашу театральну студію з Днем створення! Цей день для нас є особливим, адже ми разом творимо чудові театральні шедеври. Я хочу висловити свою щиру вдячність кожному з акторів та актрис за талант, пристрасть і відданість справі. Наша студія — це місце, де магія стає реальністю, завдяки старанності та професіоналізму. Ми намагаємося, і нам це вдається, перетворити наш колектив у середовище вільного спілкування, розвитку та прояву талантів, де кожен має можливість проявлятися та вдосконалюватися.
Нехай наш «ОнгЪл» процвітає і розвивається, а наші нові проєкти завжди будуть наповнені успіхом!» — розповів Серафим Савченко.
Театральна студія «ОнгЪл» за ці роки вже встигла зіграти понад дюжину вистав, взяти участь у двох міжнародних проєктах від уряду Болгарії та Європейського Союзу. Студія є постійним волонтером по збору коштів на підтримку ЗСУ. Кожну свою виставу артисти присвячують захисникам України.
Студія складається з акторів-аматорів різного віку та національностей — як з місцевих мешканців, так і з вимушених переселенців з інших регіонів України, однак всіх їх єднає любов до театрального мистецтва. Серед акторів — вчителі, школярі, бібліотекарі, працівники культури, вихователі, лікарі, журналісти та ін. Театральна студія для акторів не хобі, а справжнє покликання.
Болградський міський голова Сергій Димитрієв привітав студію на офіційній сторінці міської ради у фейсбуці: «Ці шість років свого існування ви своєю невтомною працею та вагомими досягненнями збагачуєте культурну скарбницю Болградської громади, примножуєте славу рідного міста, даруєте людям щастя зустрічей з прекрасним.
Театральна студія «Онгъл» — це справжнє багатство та неповторне обличчя духовності. Силою свого таланту ви розкриваєте в людях їх найкращі якості, доносите істину добра і краси. Адже театр – це універсальна мова спілкування, особливий спосіб пізнання світу, діалог культур».