Одеська «екстрена допомога» отримала від Львівського благодійного фонду 200 високоякісних, легких бронежилетів.
Передачу бронежилетів відвідав кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Благодійна організація «Львівський оборонний кластер» надала екстренці 200 бронежилетів з високомолекулярного поліетиленового матеріалу, що захищає від осколків на швидкості до 600м/с, а також від пулі калібру 9 мм.
Питання з наявністю бронежилетів виявилося вкрай актуальним для медиків. Під час останнього масштабного обстрілу, коли серед загиблих був і співробітник екстреної допомоги, медики звернули увагу на наявність захисних елементів одягу, таких як бронежилети. Вони на екстренці були без захисних пластин, тобто, медикам пропонувалось вдягати тільки плитоноску без плит.
Нагадаємо, раніше, у 2022 році одеською благодійною організацією «Корпорація монстрів» медикам «швидкої» було передано 500 високоякісних бронежилетів 3 класу захисту. За словами співробітників швидкої – більша частина з них кудись поділась, а балістичні плити з «броні», що залишилась, зникли.
Коли фельдшери та лікарі екстренки в 2022 році почали задавати питання керівництву щодо зникнення балістичних плит – керівництво, а також наближені до нього співробітники, почали цькувати їх, мовляв, «ви нічого не розумієте в бронежилетах». За запитом УСІ голова одеської благодійної організації, яка передавала бронежилети у 2022 році, Катерина Ножевнікова, підтвердила, що у бронежилетів, що були колись передані на «швидку», за інструкцією мають бути балістичні кевларові вставки, але на фото залишків «броні» їх не видно. Співробітники швидкої підтвердили, що їх там нема вже давно.
Конфлікт щодо бронежилетів на екстренці триває з 2022 року. За даними УСІ, через це фельдшери та лікарі, які «були незручними керівництву через свої питання», за їх словами, почали отримувати тільки виклики до асоціальних громадян, а також отримали переслідування та залякування правоохоронними органами. Більш того, деяким працівникам «екстренки» довелось звільнитись.
Зараз на запит медиків відреагували львівʼяни.
Співзасновник БО «Львівский оборонний кластер» Богдан Яринко розповідає:
Це високомолекулярні поліетиленові бронежилети, Протиуламкові. Можуть витримати 9 мм кулю. Вага до 4 кг. Велика площина захисту, легка вага і це реально протиуламковий бронежилет, і як мінімум тобі психологічно легше виконувати свої обовʼязки коли ти в захисті. Цей бронежилет реально захищає.
Богдан Яринко
Окрім цього, для військових ми виготовили в доставили близько 100 тисяч бронежилетів. Також передали для ДСНС бронежилети 4 класу захисту. Були в Києві, Сумах, Дніпрі, Херсоні, – додає пан Яринко.
Українська Служба Інформації щиро бажає сил та здоровʼя медикам Одеси.
Источник: Новости Одессы