Цього року оновлений проєкт програми «Захист України» стартує як педагогічний експеримент. Програма розрахована на учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти.
Які модулі вивчатимуть старшокласники у межах дисциплини, під час зустрічі з представниками Міносвіти та вчителями дізнавалася кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
«Захист України» – навчальна програма, яка створена згідно з новим державним стандартом освіти. Це предмет, який прийшов на зміну застарілому радянському «захисту вітчизни».
Оновлений проєкт програми «Захист України» відображає сьогоднішні реалії та виклики, з якими стикається наша країна.
Програму розроблено з урахуванням рекомендацій провідних експертів у сфері оборони, ветеранів та чинних військовослужбовців, громадських діячів та освітян.
З радянських часів в цього предмету була місія підготувати юнаків до служби в армії. Але це модель, яка зараз для нас є неактуальною та непотрібною. Це не та задача, яку перед собою ставить українська система освіти, – розповіла член робочої групи при Міністерстві освіти України Ірина Когут.
Вона пояснила, що оновлену програму одночасно і розвантажили, і додали туди такі актуальні складові, як: домедична підготовка, військові технології (управління БпЛА, радіозв’язок), стрілецьку підготовку, озброєння та військову техніку, орієнтування на місцевості, комунікація та взаємодія в бою, цивільна безпека населення, форми та методи ведення інформаційної війни. Крім того, хлопці та дівчата вчитимуться разом.
Програма буде одна для всіх, тому що захист України це конституційний обов’язок кожного громадянина, незалежно від статі, – сказала Ірина Когут.
В цьому році програма буде реалізована як всеукраїнський педагогічний експеримент до якого зможуть приєднатися ті заклади освіти, де створені осередки вивчення предмета «Захист України».
На сьогоднішній день по Україні вже створено понад 600 таких осередків. Планується, що найближчим часом їх буде близько 2000.
Источник: Новости Одессы