За провідну культуру Середньої Азії в Одеській області взялося сільгосппідприємство «Стоянов А.А.»
З цього приводу фахівець аграрного сектору Одеської області Алла Стоянова розповіла, що завдяки зусиллям та наполегливості команди вдалося отримати перші «коробочки» бавовни, що є важливим досягненням. Тепер залишилося дочекатися, щоб вони розкрилися.
«Експеримент проводився на двох типах земель: на багарних, неполивних і зрошуваних ділянках. Це дозволило перевірити, як рослина адаптується до різних умов. Під час вирощування були дотримані такі ключові моменти. Це і ретельний обробіток землі та внесення органічних добрив, забезпечення оптимальних умов для росту бавовнику, і посів насіння проводився наприкінці травня, коли ґрунт прогрівся до +15°C, що посприяло швидкому проростанню і здоровому росту рослин. Протягом вегетаційного періоду господарство застосовувало методи догляду: регулярне прополювання, внесення мінеральних добрив, боротьбу зі шкідниками та хворобами. На зрошуваних землях використовується система крапельного поливу, що дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості ґрунту. Цей підхід дає змогу збільшити врожайність», — розповіла А. Стоянова.
Тож станом на 20 серпня господарство отримало перші коробочки бавовни.
«Ми з великим натхненням взялися за цей проєкт. Це була складна, але водночас захоплююча праця, яка показала нам, що, навіть у несприятливих умовах, можливо досягти успіху. Любов до нашої землі та прагнення зробити внесок у її майбутнє мотивують нас щодня. Бавовник — це не просто рослина, це символ нашої віри, нашого незламного духу та нашої відданості рідній землі. Ми віримо, що цей експеримент стане початком нової ери в українському агровиробництві, яка принесе користь і нашій економіці, і нашій обороноздатності,» — доповнила розповідь аграрій А. Стоянова.
Источник: Пульс Одещини