Згідно за законом, працівники об’єктів критичної інфраструктури, постраждалі через російські атаки, та їхні родини мають право на додаткові виплати. Втім, на практиці у допомозі їм часто відмовляють, а інколи свої права доводиться відстоювати через суд.
Про це кореспонденту Української Служби Інформації розповів юрист Віталій Дудін.
Останні дії держави-агресора дозволяють припустити, що удари по інфраструктурним об’єктам будуть посилюватися, тому працюючі на них потребують додаткового захисту. За Законом 2980 такі особи та їх родини мають право на доволі серйозні виплати, – говорить він.
Відзначимо, що названий закон (№ 2980 «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України») передбачає наступні виплати:
-особам з інвалідністю І групи — 800 тис. грн;
-особам з інвалідністю ІІ групи — 500 тис. грн;
-особам з інвалідністю ІІІ групи — 200 тис. грн;
-у разі загибелі працівника — 1 млн грн на користь родини.
Втім, зазначає Віталій Дудін, перша практика застосування нових норм виявилася суперечливою.
Посадовці органів Пенсійного фонду України вдаються до відмов у виплатах одноразових грошових допомог, найчастіше посилаючись на невнесення підприємств до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури (доступ до нього для громадськості закритий). Досить показовою є ситуація в Одеській області: заяв про виплати за Законом 2980 було подано буквально декілька і ті задоволено не було. Це слідує з наданої Головним управлінням ПФУ в Одеській області відповіді на запит, – розповідає юрист.
Відповідно до документу, до обласного управління Пенсійного фонду надійшли лише три заяви про призначення і виплату одноразової допомоги. На дві з них фонд відповів відмовою, пояснивши це тим, що підприємства, на яких працювали потерпілі, не включені до реєстру. Одне з рішень про відмову наразі оскаржується в Одеському окружному адміністративному суді. За інформацією Віталія Дудіна, мова йде про непризначення виплати дружині загиблого співробітника Міжнародного торговельного порту «Південний».
Умови виплат слід зробити більш людянішими: право на їх отримання має наставати, якщо підприємство належить до перелічених у законодавстві секторів критичної інфраструктури, – говорить юрист.
Источник: Новости Одессы