Головне управління Національної поліції в Одеській області запланувало два тендери для придбання квадрокоптерів DJI Mavic 3 Enterprise.
Як зазначається в системі електронних закупівель Prozorro, наразі поліція оголосила про запит цінової пропозиції, повідомив Центр публічних розслідувань.
Запит цінової пропозиції — це спосіб закупівлі через Prozorro Market, яким може скористатися замовник для визначення найкращої ціни.
За етапами процедура може здатися схожою до відкритих торгів, але особливості, що їй властиві, роблять її набагато привабливішою як для замовника, так і для учасника:
Замовник оголошує запит на товар певної категорії, далі система розсилає повідомлення всім постачальникам, хто в ній акредитований.
Очікувана вартість закупівель за двома оголошеннями складає 5 мільйонів 368 тисяч 734 гривні. У першому випадку 2 мільйони 800 тисяч гривень планують витратити на 20 квадрокоптерів, а у другому 2 мільйони 568 тисяч 734 гривні за 14 дронів DJI Mavic 3 Enterprise.
Раніше Відділ з питань утримання комунального майна Дачненської сільської ради Одеської області провів закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за швидко споруджувальну захисну споруду цивільного захисту модульного типу для укриття на 100 осіб.
Загалом, за даними ЦПР, з початку року різні організації Одеської області провели 318 тендерів щодо будівництва, ремонту та облаштування сховищ на загальну суму 193,6 мільйона гривень. З них 22 закупівлі на 88,3 мільйона відбулись за конкурсом, інші – без використання електронної системи Prozorro.
Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону «Про публічні закупівлі». Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.
Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п’ять календарних днів.
Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів.
Утім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів.
Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.