Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Що робить єпархія і мерія для відновлення Преображенського собору в Одесі

    Найбільший храм Одеси, Спасо-Преображенський собор, був частково зруйнований у ніч на 23 липня 2023 року в наслідок влучання російської ракети. Що відбувалось далі і які перспективи відновлення пам’ятки ЮНЕСКО?

    Розслідування про це оприлюднило видання Інтент.

    Як відомо, Спасо-Преображенський собор був відновлений у 2010 році після руйнування його більшовиками у 1936-му. Тоді ж, у липні 2010 року відбулося освячення верхнього храму предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом (Володимиром Гундяєвим, який зараз благословляє російську агресію проти України) та передача будівель храму з комунальної власності Одеської міськради у приватну власність Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату

    Українська православна церква московського патріархату, до якої належить собор, намагається мінімізувати відношення руйнацїі будівлі до Москви, зазначається у публікації Інтенту.

    Єдина ікона, що постраждала – Спас Нерукотворний, яку у 2010 році подарував патріарх Кирило Гундяєв. Вона просто зникла, – відразу після ракетної атаки заявив протоієрей Максиміан Погореловський на брифінгу.

    Однак єпархія, посилаючись на оцінку експертів, наполягає, що на відновлення собору необхідно 5 млн доларів. Церква активно збирає пожертви хоча її топ-представники як мінімум не бідують.

    У той саме час мерія Одеси теж активно залучена до процесу відновлення, мер проводить наради та створив робочу групу. До процесу відновлення залучили уряд Італії, який обіцяв допомогти консультаціями та виділити 500 тисяч євро. Ці гроші, за словами очільниця офісу ЮНЕСКО в Україні К’яри Децці, мають перерахувати до кінця січня на рахунки ЮНЕСКО. Гроші ще не надійшли, хоча ремонтно-противоаварійні роботи з жовтня проводить ТОВ “Стікон” – ймовірно під гарантії мерії.

    Ось і постає головне питання – як само розподілять допомогу. Тому що поки що ми бачимо:
    а) піар від мерії;
    б) непрозору систему Московського патріархату.

    Але хто серйозно буде відповідати за відновлення? Бо підзвітність — саме те, на що акцентують західні партнери під час надавання траншу. Напрошується висновок, що Одеса на цьому фоні виглядає не зовсім “ок”.
    Друге питання. Собор не належить місту. Він належить Одеській єпархії Московського патріархату, – пише авторка публікації Ната Чернецька.

    Також журналістка ставить питання про те, що собор, який відновлювався до 2010 року за гроші одеситів і очевидно так буде і цього разу, не маю бути виключно власністю УПЦ московського патріархату. Вона цитує прессекретаря Одеської єпархії Православної церкви України Теодора Оробця:

    Ми вважаємо, що цей собор треба повернути у власність міста. І надати можливість ПЦУ там служити!

    Більш детально читайте у розслідуванні за посиланням.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Знайомство з пивом Guinness: з чого все починається

    Guinness — це більше, ніж просто хмільний напій. Це легенда, з якою варто познайомитися кожному, хто цікавиться світом темного пива. Бренд з’явився в Ірландії ще в XVIII столітті, і з тих пір він встиг стати символом країни і культовим напоєм у всьому світі. Його легко впізнати за насиченим темним кольором, густою піною, а також впізнаваним […]

    Знакомство с пивом Guinness: с чего все начинается

    Guinness — это больше, чем просто хмельной напиток. Это легенда, с которой стоит познакомиться каждому, кто интересуется миром темного пива. Бренд появился в Ирландии еще в XVIII веке, и с тех пор он успел стать символом страны и культовым напитком во всем мире. Его легко узнать по насыщенному темному цвету, плотной пене, а также узнаваемому […]

    Что учитывать при покупке бронежилета: советы для военных и гражданских

    Бронежилет давно стал синонимом личной безопасности для военных. В зоне боевых действий он не просто нужен, он жизненно необходим. Но в условиях полномасштабной войны граница между фронтом и тылом становится условной, а потребность в средствах защиты охватывает все больше людей: от военнослужащих до волонтеров, водителей, спасателей, медиков и даже гражданских, проживающих в опасных регионах. В […]

    Факультет судового та міжнародного права Національного університету «Одеська юридична академія»

    ФАКУЛЬТЕТ СУДОВОГО ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА Національного університету «Одеська юридична академія» – протягом 27-ми років флагман та лідер вищої юридичної освіти Південного регіону. https://clx.by/fsmpnuoua ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ за наступними спеціальностями: БАКАЛАВРАТ D8 Право  (вступ від 150 балів); D9 Міжнародне право (вступ від 150 балів); С3 Міжнародні відносини (вступ від 150 балів); D1 Облік та оподаткування  (вступ […]