Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Що робить єпархія і мерія для відновлення Преображенського собору в Одесі

    Найбільший храм Одеси, Спасо-Преображенський собор, був частково зруйнований у ніч на 23 липня 2023 року в наслідок влучання російської ракети. Що відбувалось далі і які перспективи відновлення пам’ятки ЮНЕСКО?

    Розслідування про це оприлюднило видання Інтент.

    Як відомо, Спасо-Преображенський собор був відновлений у 2010 році після руйнування його більшовиками у 1936-му. Тоді ж, у липні 2010 року відбулося освячення верхнього храму предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом (Володимиром Гундяєвим, який зараз благословляє російську агресію проти України) та передача будівель храму з комунальної власності Одеської міськради у приватну власність Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату

    Українська православна церква московського патріархату, до якої належить собор, намагається мінімізувати відношення руйнацїі будівлі до Москви, зазначається у публікації Інтенту.

    Єдина ікона, що постраждала – Спас Нерукотворний, яку у 2010 році подарував патріарх Кирило Гундяєв. Вона просто зникла, – відразу після ракетної атаки заявив протоієрей Максиміан Погореловський на брифінгу.

    Однак єпархія, посилаючись на оцінку експертів, наполягає, що на відновлення собору необхідно 5 млн доларів. Церква активно збирає пожертви хоча її топ-представники як мінімум не бідують.

    У той саме час мерія Одеси теж активно залучена до процесу відновлення, мер проводить наради та створив робочу групу. До процесу відновлення залучили уряд Італії, який обіцяв допомогти консультаціями та виділити 500 тисяч євро. Ці гроші, за словами очільниця офісу ЮНЕСКО в Україні К’яри Децці, мають перерахувати до кінця січня на рахунки ЮНЕСКО. Гроші ще не надійшли, хоча ремонтно-противоаварійні роботи з жовтня проводить ТОВ “Стікон” – ймовірно під гарантії мерії.

    Ось і постає головне питання – як само розподілять допомогу. Тому що поки що ми бачимо:
    а) піар від мерії;
    б) непрозору систему Московського патріархату.

    Але хто серйозно буде відповідати за відновлення? Бо підзвітність — саме те, на що акцентують західні партнери під час надавання траншу. Напрошується висновок, що Одеса на цьому фоні виглядає не зовсім “ок”.
    Друге питання. Собор не належить місту. Він належить Одеській єпархії Московського патріархату, – пише авторка публікації Ната Чернецька.

    Також журналістка ставить питання про те, що собор, який відновлювався до 2010 року за гроші одеситів і очевидно так буде і цього разу, не маю бути виключно власністю УПЦ московського патріархату. Вона цитує прессекретаря Одеської єпархії Православної церкви України Теодора Оробця:

    Ми вважаємо, що цей собор треба повернути у власність міста. І надати можливість ПЦУ там служити!

    Більш детально читайте у розслідуванні за посиланням.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Картины Карпачова от Strateg – как работает суггестивно-проективная арттерапия?

    Стресс, тревога и эмоциональная перегрузка стали нашими постоянными спутниками. От этого страдают и наши дети, которые не всегда могут словами объяснить свое внутреннее состояние. В таких случаях на помощь приходит суггестивно-проективная арттерапия, сочетающая в себе элементы искусства, психотерапии и суггестии.  Что такое суггестивно-проективная арттерапия? Суггестивно-проективная арттерапия – это метод психотерапии, основанный на использовании искусства для […]

    Тонирование фар пленкой: преимущества и недостатки

    Оклейка фар пленкой становится все популярнее среди владельцев авто. Рассказываем, зачем она нужна, а также какие есть плюсы и минусы  у процедуры, чтобы вам было легче принять решение касательно тюнинга авто.  Тонирование фар пленкой из полиуретана обеспечивает защиту оптики от механических повреждений, таких как сколы и царапины, и воздействия ультрафиолета. Однако, в отличие от прозрачной […]

    ТОП 10 лучших электромобилей для покупки в 2024

    Электрокары завоевывают все больше сторонников. Экологические соображения, а также все более жесткие нормы выбросов могут подтолкнуть людей к их покупке. Однако определить лучший электромобиль в 2024 году может быть непросто, ведь каждый из них по-своему хорош. В этом списке все автомобили заслуживают внимания, а купить авто из списка или другие качественные электромобили https://atl.ua/autosale/elektromobili рекомендуем в ATL. Рейтинг электромобилей 2024 […]

    Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

    В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]