З 9 лютого в Одесі перебуває офіційна урядова делегація Італії під головуванням спеціального посланника з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа. Під час візиту італійці обговорили з представниками міської та обласної влади основні напрямки співпраці щодо післявоєнної відбудови Одещини.
Про це повідомляє Одеська обласна державна адміністрація.
Італія взяла патронат над відбудовою Одеси та розпочала активну співпрацю з ЮНЕСКО з цього питання ще у жовтні 2023 року. А вже на початку лютого цього року відбулося підписання Угоди між Італійською Республікою та ЮНЕСКО, відповідно до якої Італія робить внесок 500 тисяч євро на проведення першочергових відновлювальних робіт у Спасо-Преображенському соборі, що стало першим конкретним кроком організації співпраці.
Планом італійців є підписання тристороннього Меморандуму між Італією, Україною та ЮНЕСКО про співпрацю щодо відбудови Одеси, а також безпосередньо між Італією й Україною, де будуть позначені галузі співпраці.
На зустрічі представниками місцевої влади в Одеській ОДА із Повноважним міністром, спеціальним посланником з питань відбудови та зміцнення стійкості України паном Давіде Ла Чечіліа було обговорено план дій з боку італійської сторони щодо відновлення, постраждалих від російської агресії, об’єктів культурної спадщини, можливість надання фінансової допомоги для відбудови пошкоджених будівель та інфраструктури області. Також звернули увагу на соціально-економічний розвиток, реконструкцію ринку праці для створення сприятливих умов для повернення українців додому.
У рамках круглого столу координаторка ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі презентувала основні напрямки співпраці, серед яких термінова стабілізація пошкоджених пам’яток, створення майстер-плану управління об’єктами культурної спадщини. А в перспективі – розробка рекомендацій та протоколів щодо захисту та розвитку Одеси відповідно до принципів сталого розвитку.
Для цього буде створено Наглядову раду, до якої увійдуть всі сторони тристороннього Меморандуму, зокрема представники органів влади центрального та місцевого рівня. А також стратегічний, технічний та науковий комітети. Останній, крім українських фахівців, включатиме науковців Політехнічного інституту Мілана та музеїв Трієнале Мілана і MAXXI – національного музею сучасного мистецтва та архітектури в Римі.
Я хочу підкреслити нашу повну підтримку Україні упродовж усього необхідного часу. Україна залишається в топ-пріоритетах Італії. Ми і надалі готові надавати необхідну вам допомог,– зазначив Давіде Ла Чечіліа.
Источник: Новости Одессы